Reklama

Iveco Daily ważyło blisko 10 ton – dziwi nie tylko wysokość mandatu

Iveco Daily ważyło blisko 10 ton – dziwi nie tylko wysokość mandatu

Inspektorzy z łódzkiego ITD zatrzymali ważące blisko 10 ton Iveco Daily. Zakasuje nie tylko wysokość mandatu, ale też termin legalizacji wagi.

EDIT: Otrzymałem wyczerpującą odpowiedź w kwestii legalizacji wagi a wyjaśnienie całej sytuacji znajduje się w artykule “Waga WITD Łódź jednak z ważną legalizacją – jest oficjalna odpowiedź“.

W miniony czwartek 30 czerwca inspektorzy z sieradzkiego oddziału WITD Łódź zatrzymali na drodze ekspresowej S8 Iveco Daily przewożące elementy ogrodzenia.

Reklama

Oczywiście powodem kontroli było “uzasadnione podejrzenie przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej”, która w tym wypadku wynosiła 3,5 tony, chociaż widoczne na zdjęciach pojazd to wersja 7-tonowa.

Zobacz też: Polski przewoźnik ukarany za nieprawidłowy kabotaż – 3800 euro kary

Ostatecznie 7-tonówka zarejestrowana na 3,5 tony odjechała na lawecie wezwanej przez właściciela Iveco Daily.

Po zważeniu okazało się, że Iveco waży 9950 kg, w związku z czym kierowcę, którym był obywatel Ukrainy, ukarano mandatem w wysokości 2000 zł. Do tego nakazano okazało się, że ciężarówka zarejestrowana na kategorię B nie posiada ważnego badania technicznego, więc “Krokodyle” zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Kontrola przy “S8-ce” zakończyła się tym, że pojazd został usunięty z drogi za pomocą 40-tonowego zestawu pomocy drogowej z niskopodwoziową naczepą a kierowca Ivana ukarany został mandatem w wysokości 2000 złotych.

Ale teraz proszę jeszcze raz spojrzeć na zdjęcie główne i wydruk z przenośnej wagi METEOR-E.

Podziel się:
4

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

 1. hm

  O co chodzi z kierowcą “Ivana”?
  “… kierowca Ivana ukarany został mandatem w wysokości 2000 złotych.”

  1. Karol Biela

   Ivan to Iveco po prostu. Dajlak to Daily. A Renata to Renault 🙂

 2. Kluska

  Nie ważna legalizacja wagi była do maja!

 3. Pioter

  Legalizacje wag, tak jak np. badania okresowe kierowców zawodowych są wydłużone przez pandemię, która oficjalnie się nie zakończyła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

17 + 8 =