Iveco Daily ważyło blisko 10 ton – dziwi nie tylko wysokość mandatu

Iveco Daily ważyło blisko 10 ton – dziwi nie tylko wysokość mandatu

Inspektorzy z łódzkiego ITD zatrzymali ważące blisko 10 ton Iveco Daily. Zakasuje nie tylko wysokość mandatu, ale też termin legalizacji wagi.

EDIT: Otrzymałem wyczerpującą odpowiedź w kwestii legalizacji wagi a wyjaśnienie całej sytuacji znajduje się w artykule „Waga WITD Łódź jednak z ważną legalizacją – jest oficjalna odpowiedź„.

W miniony czwartek 30 czerwca inspektorzy z sieradzkiego oddziału WITD Łódź zatrzymali na drodze ekspresowej S8 Iveco Daily przewożące elementy ogrodzenia.

Reklama

Oczywiście powodem kontroli było „uzasadnione podejrzenie przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej”, która w tym wypadku wynosiła 3,5 tony, chociaż widoczne na zdjęciach pojazd to wersja 7-tonowa.

Zobacz też: Polski przewoźnik ukarany za nieprawidłowy kabotaż – 3800 euro kary

Ostatecznie 7-tonówka zarejestrowana na 3,5 tony odjechała na lawecie wezwanej przez właściciela Iveco Daily.

Po zważeniu okazało się, że Iveco waży 9950 kg, w związku z czym kierowcę, którym był obywatel Ukrainy, ukarano mandatem w wysokości 2000 zł. Do tego nakazano okazało się, że ciężarówka zarejestrowana na kategorię B nie posiada ważnego badania technicznego, więc „Krokodyle” zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Kontrola przy „S8-ce” zakończyła się tym, że pojazd został usunięty z drogi za pomocą 40-tonowego zestawu pomocy drogowej z niskopodwoziową naczepą a kierowca Ivana ukarany został mandatem w wysokości 2000 złotych.

Ale teraz proszę jeszcze raz spojrzeć na zdjęcie główne i wydruk z przenośnej wagi METEOR-E.

Podziel się:
4

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

 1. hm

  O co chodzi z kierowcą „Ivana”?
  „… kierowca Ivana ukarany został mandatem w wysokości 2000 złotych.”

  1. Karol Biela

   Ivan to Iveco po prostu. Dajlak to Daily. A Renata to Renault 🙂

 2. Kluska

  Nie ważna legalizacja wagi była do maja!

 3. Pioter

  Legalizacje wag, tak jak np. badania okresowe kierowców zawodowych są wydłużone przez pandemię, która oficjalnie się nie zakończyła.

Komentarze zamknięte.