Reklama

Iveco Daily z cieknącym paliwem skończyło na parkingu strzeżonym

Iveco Daily z cieknącym paliwem skończyło na parkingu strzeżonym

A zaczęło się od zwykłego ważenia – Iveco Daily z cieknącym z baku paliwem skończyło na parkingu strzeżonym, a do neutralizacji ropy zawezwano strażaków!

Kilka „stówek” mandatu a do tego przeładowanie nadmiaru towaru to zazwyczaj jedyne konsekwencje kontroli drogowej w wykonaniu ITD. Jednak w przypadku zatrzymanego we wtorek 30 stycznia Iveco Daily III skończyło nieco inaczej.

Zobacz też: Używany: Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Reklama

Pomijając fakt przekroczenia o 1850 kg dopuszczalnej masy całkowitej, zatrzymane w Jeleniej Górze przez inspektorów ITD mocno znaczyło teren olejem napędowym.

Wyciek ropy był na tyle poważny, że „Krokodyle” wezwały na punkt wagowy straż pożarną, która musiała zneutralizować zanieczyszczony teren i zapobiec dalszemu skażeniu gruntu.

Zobacz też: Mercedes-Benz Sprinter 2018 – nowe detale karoserii i wnętrza (FILM)

Do tego strażacy po zakończeniu swojej pracy wezwali wyspecjalizowaną firmę, która zajęła się dalszą neutralizacją zanieczyszczenia na odcinku kilkudziesięciu metrów.

W związku z zagrożeniem dla środowiska i nieustającym wyciekiem paliwa, którego nie dało się powstrzymać przewożący alkohole bus został usunięty na parking strzeżony wyznaczony przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: