Mercedes-Benz Sprinter 2018 – nowe detale karoserii i wnętrza (FILM)

Mercedes-Benz Sprinter 2018 – nowe detale karoserii i wnętrza (FILM)

W materiale wideo pojawia się Mercedes-Benz Sprinter 2018 z kolejnymi detalami karoserii i wnętrza. Oficjalną premierę tego modelu zaplanowano na 6 lutego.

W internecie pojawił się film prezentujący nowe szczegóły dotyczące budowy i wyposażenia następcy W906. Wszystko na to wskazuje, że wideo odkrywające kolejne detale nowego Sprintera III generacji to oficjalny film promocyjny Mercedesa.

Zobacz też: Mercedes Sprinter III generacji na rynku od I połowy 2018 roku

Reklama

Na dziś wiadomo, że na liście opcjonalnego wyposażenia Sprintera 2018 pojawią się elektrycznie sterowane fotele z pamięcią ich ustawień.

Element sterujący oparciem i siedziskiem umieszczono na boczkach drzwi, co widać i na filmie, ale też było widoczne na prezentowanych pod koniec 2017 roku oficjalnych zdjęciach wnętrza Sprintera III.

Zobacz też: Mercedes Sprinter III – deska rozdzielcza na oficjalnych zdjęciach

Na filmie, który pojawił się w sieci parę dni temu, pojawia się też panel centralny uboższej wersji nowego Sprintera z radiem i małym, prawdopodobnie monochromatycznym wyświetlaczem bez sterowania dotykowego.

Na wspomnianych już oficjalnych zdjęciach z grudnia Mercedes zaprezentował wnętrze swojego najnowszego dostawczaka z opcjonalnym kolorowym wyświetlaczem o znacznej wielkości.

Pod koniec filmu pojawia się też elektrohydrauliczny hamulec postojowy, który obsługiwany jest przyciskiem po lewej stronie kierownicy (obok pokrętła do obsługi przednich reflektorów).

Zobacz też: Test: VW Crafter 2.0 TDI 140 KM – doka ze skrzynią (zdjęcia, wideo)

Wśród zaprezentowanych w materiale filmowym detali pojawia się także niemal poziomo poprowadzona maska z dwoma wlotami powietrza tuż przy przedniej szybie. Do tego zauważyć można smuklejsze niż dotychczas reflektory.

Na filmie widoczne są prawdopodobnie są w pełni oparte na technologii LED reflektory, ale na 100% będzie to element wymagający dopłaty ze strony klienta.

I teraz kilka ustaleń, których nie widać już na filmie. Po pierwsze Mercedes-Benz Sprinter III generacji ma być dostępny także z napędem na przednią oś, a skoro przewidywana jest też wersja na bliźniakach to i układ z napędem na tylne koła też będzie dostępny dla klientów. Podobnie zresztą jak wersje 4×4.

Zobacz też: Test: Mercedes Sprinter 316 CDI 4×4 – wywrotka trójstronna (wideo, zdjęcia)

Ciągle nie potwierdzono oficjalnie, jak będzie wyglądać gama silnikowa Sprintera III, chociaż już wiadomo, że elektryczna wersja, która produkowana będzie w zakładach w Düsseldorfie, wejdzie na rynek w 2019 roku razem z…Citanem.

Nowy Sprinter na europejski rynek wytwarzany ma być dalej w niemieckich zakładach w Dusseldorfie oraz Ludwigsfelde (podwozia pod zabudowę i z fabryczną otwartą skrzynią). Pojazdy na amerykański rynek zjeżdżać będą z fabryki w North Charleston – drugim po niemieckich zakładzie produkującym Sprintery.

Źródło: Mercedes-Benz

Podziel się: