Reklama

Iveco TurboDaily z drzwiami na zasuwkę i regulacją lusterka na tutkę

Iveco TurboDaily z drzwiami na zasuwkę i regulacją lusterka na tutkę

Kierowca Iveco jechał całą szerokością drogi, a do tego nie reagował na sygnały do zatrzymania, bo rozmawiał przez telefon.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie (województwo lubuskie) zwrócili uwagę na jadący całą szerokością drogi furgon. Kierowca Iveco TurboDaily początkowo nie reagował na sygnały do zatrzymania, bo zajęty był rozmową przez telefon komórkowy.

Dopiero, kiedy funkcjonariusze wyminęli busa, jego kierowca zjechał na pobocze. W trakcie kontroli okazało się, że przewożące na pace Iveco jest w dramatycznym stanie technicznym.

Reklama

Zobacz też: Używane Iveco Daily III 35S11 2.8 TD – do ciężkiej roboty (zdjęcia)

Za zamek przerdzewiałych tylnych dwuskrzydłowych drzwi służyła zasuwka zabezpieczona drutem, a prawe zewnętrzne lusterko trzymało odpowiedni kąt, dzięki tekturowej tutce z rolki po papierze toaletowym.

Policjanci z choszczeńskiej drogówki ukarali mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego  mandatem w wysokości 750 złotych, a na jego konto trafiło 6 punktów karnych. Do tego funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Polscy przedsiębiorcy – zarówno ci mniejsi jak i więksi – słyną z pomysłowości oraz zaradności. Jednak w tym konkretnych przypadku widać zbytnią oszczędność na serwisie firmowego pojazdu. Ale w końcu Polak potrafi. Historia zna przypadki, kiedy zużyta stacyjka zastąpiona została śrubokrętem, a za otwieranie drzwi zewnętrznych służył sznurek…

Źródło zdjęć: Policja Powiatowa Policji w Choszcznie

Podziel się: