Reklama

Iveco TurboDaily w afrykańskim stylu, czyli przewóz złomu autolawetą

Iveco TurboDaily w afrykańskim stylu, czyli przewóz złomu autolawetą

Obładowany niczym wielbłąd na afrykańskiej pustyni – tak wyglądało wiozące złom Iveco TurboDaily zatrzymane przez wielkopolskich inspektorów ITD.

Nie ma się co dziwić „krokodylom” z gnieźnieńskiego oddziału WITD Poznań, że zwrócili uwagę na tą „pomoc drogową”, bo podejrzewam, że to Iveco rzucało się w oczy każdemu, kto znajdował się na jego drodze.

Zobacz też: Iveco TurboDaily z drzwiami na zasuwkę i regulacją lusterka na tutkę

Reklama

Inspektorzy szybko zauważyli też, że poza oryginalnie załadowanym złomem (co w zasadzie może powinno dziwić, bo to w końcu autolaweta, a nie specjalny kontener), samochód był w bardzo kiepskiej kondycji.

Poza „znaczeniem terenu” (czyli wyciekami płynów eksploatacyjnych), auto miało też i inne usterki, w tym np. uszkodzone jedno z mocowań zbiornika paliwa.

Zobacz też: Powstanie ogólnopolski system ważenia pojazdów!

Ponadto okazało się, że zarejestrowane na 3,5-tony Iveco waży w rzeczywistości o 1,5 tony więcej.

Ostatecznie kierowca otrzymał 500 złotych mandatu oraz z uwagi na zły stan techniczny inspektorzy zatrzymali także dowód rejestracyjny kontrolowanego pojazdu.

A żeby nie być gołosłownym z tym afrykańskim stylem to dla przykładu wstawiam też zdjęcie marokańskiego Iveco TurboDaily.

Może to i furgon, ale system zabezpieczenia i składowania przewożonego towaru jakże podobny do tego zastosowanego przez naszego rodaka!

Źródło zdjęć: WITD Poznań, Facebook/Grzmiący Rydwan

Podziel się: