Autolaweta wielozadaniowa – Iveco TurboDaily z najazdem i plandeką

Autolaweta wielozadaniowa – Iveco TurboDaily z najazdem i plandeką

Zabudowcy do dzieła! Czasy niepewne to i klienci potrzebują elastycznych rozwiązań. Przykład? Autolaweta wielozadaniowa uwieczniona przez ITD Gdańsk.

Nie jest lekko. Zapytajcie każdego laweciarza albo kogoś kto jeździ na „ekspresach” po Europie. No i do tego ciężko – dosłownie i w przenośni – jest też w „budowlance” i „spożywce”.

Zobacz też: „Albo jedziesz albo wylatujesz” – historia Czytelnika

Reklama

Dlatego na trudne i zarazem ciężkie czasy potrzeba odpowiednich rozwiązań! No bo jak była robota przy wożeniu samochodów lawetą, to się jeździło, ale jest robota w hurtowni budowlanej to też się nie wybrzydza.

No i pewnie taki oto scenariusz napisało samo życie. Niestety na rynku zabudów nie znajdzie się autolawety z doczepianą skrzynią ładunkową i plandeką. A właśnie taką zabudowę miało zatrzymane przez gdańskich „Krokodyli” pomarańczowe Iveco TurboDaily.

We wtorek inspektorzy WITD Gdańsk prowadzili kontrole wspólnie z policjantami. W pewnym momencie zwrócili uwagę na dostawczaka, który chciał ominąć punkt kontrolny równoległą drogą.

Po dogonieniu pojazdu i sprowadzeniu do miejsca kontroli okazało się, że wiozące w ładowni stalowe elementy Iveco to tak naprawdę autolaweta, do której pasami transportowymi spięta była skrzynia ładunkowa z plandeką z innego dostawczaka.

Zobacz też: Iveco TurboDaily w afrykańskim stylu, czyli przewóz złomu autolawetą

Przy okazji można też wspomnieć, że przewożony towar musiał sporo ważyć, bo na wagach okazało się, iż rzeczywista zarejestrowanego na 3,5 tony pojazdu wyniosła 4,65 tony.

Ostatecznie kierujący otrzymał 3 mandaty karne o łącznej wysokości 1 300 złotych oraz zatrzymany został dowód rejestracyjny samochodu.

Źródło zdjęcia: WITD Gdańsk

Podziel się: