Reklama
stats

„Albo jedziesz albo wylatujesz” – historia Czytelnika

„Albo jedziesz albo wylatujesz” – historia Czytelnika

Widoczne na zdjęciach Iveco Daily III nie raz wyjeżdżało w trasę tak przeciążone, że przednie koła ledwo dotykały drogi, aż kierowca powiedział „dość”.

Przeładowane do granic absurdu busy to jedna z bolączek tzw. lekkiego transportu. Oczywiście nie zawsze przekroczenie wynika z celowego działania szefa, czy spedytora. Kierowca też nie zawsze zauważy, że ma o te 200-300 kilogramów za dużo. W końcu czasem w „papierach” jest trochę zaniżona masa towaru, a nikt wagi w oczach nie ma.

Zobacz też: Wiekowe Renault Messenger ważyło 10 560 kilogramów!

Reklama

Z drugiej strony są firmy, gdzie dzień w dzień wypuszcza przeładowane do granic absurdu dostawczaki. Właśnie jedną z takich historii podzielił się jeden z Czytelników portalu dostawczakiem.pl.

„Jak nie pojedziesz to Cie zwolnię” – z takim argumentem pracodawca potrafi wygrać większość sporów ze swoim pracownikiem. I takie też groźby od swojego szefa słyszał niejednokrotnie były już kierowca widocznego na zdjęciach Iveco Daily 35S11.

Oczywiście patrząc na fotografię obok niektórzy uśmiechną się i powiedzą, że „bus jest na pojedynczym kole” albo, że „źle ktoś rozłożył obciążenie na pace”. Ale tak naprawdę tu nie chodzi o to jak oszukać ITD, czy BAG, ale o własne bezpieczeństwo, a nawet życie.

Zobacz też: Przeładowany Volkswagen LT dachował na drodze S5

Pewnego dnia Ivonka wypadła z drogi. „Miałem 2 100 kg za dużo. Lekki wiaterek zawiał w bok i poniosło. To był mój koniec w tej firmie, szkoda życia” – pisze Czytelnik.

A teraz coś od siebie. Jechałem w sobotę 8 października drogą wojewódzką nr 762. W okolicach Kielc zobaczyłem coś, co kiedyś – sądząc po plandece i skrzyni narzędziowej pomiędzy osiami – było „eksportówką” na bazie Renault Master.

Nie wiem jak doszło do tego wypadku. Nie wiem, czy bus był przeładowany, czy jechał „na pusto”.

Nie wiem czy kierowca przeżył to zderzenie, ale niech to będzie przestroga dla każdego. Kiedyś była taka kampania promująca bezpieczeństwo z dającym do myślenia hasłem: „Życie jest zbyt cenne – nie zostawiaj go na drodze”…

Źródło zdjęć: Czytelnik, dostawczakiem.pl

Podziel się: