Jaką myjkę ciśnieniową kupić do mycia samochodu?

Jaką myjkę ciśnieniową kupić do mycia samochodu?

Każdy kierowca pragnie utrzymywać swój samochód w jak najlepszym stanie. Pod względem technicznym będzie pilnował regularnych przeglądów, pod względem estetycznym – regularnie odwiedzał samochodowe myjnie. Czy jednak nie można by szybko i dokładnie umyć samochodu w domu? Na pewno nie tradycyjnymi sposobami, ale z pomocą myjki ciśnieniowej Kärcher jest to jak najbardziej możliwe!

Mycie samochodu tradycyjnymi sposobami, na podjeździe, przy źródle wody i za pomocą gąbki nie jest już takie popularne i bardziej kojarzy się z dwudziestym niż dwudziestym pierwszym wiekiem. Przede wszystkim dlatego, że wymaga ono niemałego wysiłku – większość osób bez zastanowienia wybierze po prostu szybką wizytę na automatycznej myjni samochodowej, gdzie automatyczna piana i szczotki zrobią za niego całą robotę.

Reklama

Czy można jednak połączyć zalety myjni samochodowej i mycia samochodu w domu, oszczędzając przy tym nieco pieniędzy? Wydaje się to niemożliwe, a jednak Kärcher znalazł efektywne rozwiązanie problemu. Wystarczy zajrzeć do katalogu producenta w celu wyboru odpowiedniej myjki ciśnieniowej do samochodu. Dzięki niej mycie samochodu, zamiast przykrego obowiązku, może stać się przyjemnym, a przede wszystkim efektywnym zabiegiem.

Czym skutecznie myć auto? Aktywna piana i jej zalety

Wielofunkcyjna lanca do myjki ciśnieniowej.

Prócz myjki ciśnieniowej do samochodu, o której rodzajach będziemy pisać bardziej szczegółowo nieco później, warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych kwestii. W celu kompleksowego i dokładnego umycia auta będziemy potrzebować nieco sprawdzonej chemii, którą można zastosować we współpracy z myjką ciśnieniową Kärcher do samochodu.

Najskuteczniejszym i najpowszechniejszym sposobem skutecznego usuwania zabrudzeń, bez ryzyka uszkodzenia lakieru i wrażliwych powierzchni, jest oczywiście aktywna piana, znana z myjni bezdotykowych. Kärcher ma w swojej ofercie bardzo wydajny preparat pod nazwą Ultra Foam Cleaner, który można z powodzeniem stosować razem z myjką tego producenta.

Cały proces mycia samochodu aktywną pianą podzielony jest na kilka etapów. Najpierw ma miejsce mycie wstępne, czyli pre-wash. Pokrywamy całe auto pianą, która zmiękcza brud. Potem następuje mycie właściwe szamponem samochodowym (również dostępny w ofercie Kärchera), a na koniec spłukiwanie za pomocą myjki ciśnieniowej, która zapewni dokładne pozbycie się wszelkiej pozostałych zabrudzeń i resztek szamponu.

Jak używać dyszy pianowej? Materiał wideo:

Jaka myjka do mycia samochodu?

Przy kupowaniu myjki ciśnieniowej do samochodu trzeba oczywiście zwrócić uwagę na ich dane techniczne. Przede wszystkim na ciśnienie – im ono większe, tym poważniejsze zabrudzenia myjka będzie w stanie usunąć. Choć myjki Kärchera, nawet te o względnie małej mocy, jak K 2 Power Control Car, bez problemu radzą sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Należy również zwrócić uwagę między innymi na temperaturę doprowadzania wody, a także wydajność tłoczenia – mniejszej myjki pompują ok. 360 litrów na godzinę, wydajniejszy sprzęt nawet 500 litrów.

Ważna jest też długość węża – powinien mieć on przynajmniej 4 metry długości, aby w wygodny sposób móc manewrować podczas mycia samochodu. W dodatku niezbędne są podstawowe akcesoria do mycia auta, przede wszystkim szczotka oraz specjalna lanca pianowa do wytwarzania i aplikowania piany. Przy niektórych modelach myjek ciśnieniowych do samochodu wiele akcesoriów jest od razu dołączane – zawsze należy sprawdzać, co jest w zestawie.

Jaki Kärcher do mycia samochodu wybrać?

Nowoczesne myjki ciśnieniowe oferują łączność bluetooth ze smartfonem.

Kärcher ma w swojej ofercie różne myjki ciśnieniowe, którymi możemy umyć samochód. W zależności od potrzeb możemy sięgnąć po myjki o większej i mniejszej mocy, ale w zasadzie każda z nich będzie odpowiednia do regularnego mycia auta.

Urządzenie wysokociśnieniowe K 2 Car pracuje pod ciśnieniem maksymalnym 110 barów i sprzedawana jest wraz ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami do mycia samochodu, czyli szczotką, dyszą pianową oraz półlitrowym szamponem samochodowym. W zestawie mamy oczywiście lancę spryskującą oraz pistolet wysokociśnieniowy. Myjką tą umyjemy też bez problemu rowery i motocykle.

Bardziej wydajną pracę gwarantują kolejne modele myjek ciśnieniowych Kärcher:

  • urządzenie wysokociśnieniowe K 3 Car & Home o ciśnieniu maksymalnym 120 bar 
  • oraz bardzo wydajny sprzęt K 5 Smart Control, który może podawać nawet 500 litrów wody na godzinę z ciśnieniem 145 bar, zapewnią czystość nawet bardziej zabrudzonych powierzchni.

Zauważmy również, że niektóre myjki ciśnieniowe do mycia samochodu Kärchera wykorzystują współpracę ze smartfonem. Za pośrednictwem Bluetooth można połączyć się z aplikacją Kärcher Home & Garden. Dzięki temu użytkownik myjki ciśnieniowej otrzyma kompleksowy zestaw informacji na temat samego procesu czyszczenia, jak i w odniesieniu do czyszczonych obiektów (w naszym przypadku – samochodu). Co ciekawe, ze pomocą aplikacji można również włączyć dodatkową moc w trybie Boost, a ponadto korzystać z szeregu porad i wskazówek od producenta.

Kärcher dba o bardzo wysoką jakość swoich produktów – zakupiona myjka będzie służyć nam przez lata, oczywiście pod warunkiem prawidłowego jej użytkowania i konserwacji. Dzięki niej nasz samochód będzie lśnił przez cały czas, a nie tylko wówczas, kiedy znajdziemy chwilę na wizytę na myjni. Ponadto myjkę ciśnieniową można użytkować na wiele innych sposobów – w celu zapoznania się z ich funkcjami warto przejrzeć katalog Kärchera, w którym znajdziemy również narzędzia do czyszczenia wnętrza aut.

Źródło zdjęć i informacji o myjkach ciśnieniowych: https://www.kaercher.com/pl/home-garden/urzadzenia-wysokocisnieniowe.html

Materiał informacyjny firmy Kärcher

Podziel się: