Reklama

Jechał VW LT po A4 bez świateł. Na pace miał 27 osób

Jechał VW LT po A4 bez świateł. Na pace miał 27 osób

Kierowca zwrócił uwagę policjantów, bo jechał dostawczym VW LT po trasie A4 bez włączonych świateł. Na pace przewoził 27 osób.

W poniedziałek 25 września około godziny 7:30 funkcjonariusze ruchu drogowego krapkowickiej komendy pełnili służbę patrolując odcinek autostrady A4. W pewnym momencie zauważyli dostawczego Volkswagena LT, który poruszał się bez wymaganych prawem świateł.

Policjanci zatrzymali busa w bezpiecznym miejscu i wtedy podczas kontroli ładowni okazało się, że znajduje się tam 27 cudzoziemców pochodzenia syryjskiego.

Reklama

Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy zweryfikowali czy obcokrajowcy legalnie dostali się na teren Polski. Jak ustalili pogranicznicy, mężczyźni w wieku od 14 do 38 lat, przebywają na terytorium naszego kraju nielegalnie.

Policjanci zatrzymali czerwony furgon na węźle autostradowym w Krapkowicach (woj. opolskie).

Ostatecznie 28-letni kierowca będący obywatelem Ukrainy oraz wszyscy Syryjczycy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej i będą odpowiadać za przekroczenie granicy państwa wbrew przepisom.

Z kolei 28-latek natomiast usłyszał już zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: