Reklama

Porzucili busa tuż za polską granicą. Na pace Syryjczycy

Porzucili busa tuż za polską granicą. Na pace Syryjczycy

Niemiecka policja poszukuje 2 mężczyzn, którzy porzucili busa tuż za polską granicą. W ładowni furgonu znaleziono 12 Syryjczyków.

W niedzielę 16 lipca ogoło godziny 20:00 niemieccy policjanci stacjonujący na moście granicznym w Görlitz zwrócili uwagę na nadjeżdżającego od strony Polski białego Peugeota Boxera.

Furgon na belgijskich numerach rejestracyjnych nie zatrzymał się do kontroli i po przejechaniu kilkuset metrów Louis-Braille-Strasse zatrzymała się. Potem niemal natychmiast z kabiny uciekło dwóch mężczyzn.

Reklama

Funkcjonariusze po otwarciu ładowni „sevelki” odkryli 12 mężczyzny – byli to nielegalni migranci pochodzący z Syrii.

Teraz niemieccy śledczy szukają wszelakich wskazówek, które mogą doprowadzić do schwytania dwóch zbiegłych mężczyzn z Boxera.

W ładowni Boxera L2H2 niemieccy policjanci znaleźli 12 nielegalnych migrantów pochodzących z Syrii.

Jeden z podejrzanych ma pochodzić „z obszaru azjatyckojęzycznego, nosi czarną brodę i był ubrany w jasną koszulkę, ciemne spodnie oraz ciemne buty”.

Z kolei drugi mężczyzna jest dobrze zbudowany i miał na sobie czerwoną koszulkę. Jeżeli ktoś ma informacje na temat tych dwóch „kurierów”, może skontaktować się z Federalnym Inspektoratem Policji w Ludwigsdorfie pod numer +48 03581 – 36 26 – 0.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się: