Reklama

Kierował Renault Trafic i pił piwo – interweniował policjant po służbie

Kierował Renault Trafic i pił piwo – interweniował policjant po służbie

W Grudziądzu 20-latek kierował Renault Trafic i pił piwo. Zauważył to będący po służbie policjant „drogówki”.

W minioną środę 4 stycznia sierżant Michał Kowalski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę Renault Trafic.

Do zdarzenia doszło na ulicy Sienkiewicza w Grudziądzu. Funkcjonariusz zauważył, że prowadzący furgon pił piwo podczas jazdy. Kiedy auto się zatrzymało się w pobliżu i kierowca wysiadł z pojazdu, ale miał znaczne problemy z poruszaniem się.

Reklama

Zataczający się mężczyzna poszedł do pobliskiego sklepu, gdzie kupił alkohol. Wtedy do akcji wkroczył sierżant Kowalski, który podbiegł do mężczyzny i odebrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę „blaszką”.

Od 20-latka wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu a wezwany na miejsce patrol „drogówki” przebadał kierowcę busa alkotestem.

Badanie wykazało, że prowadzący Trafica mężczyzna ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

O dalszych losach nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje Sąd Rejonowy w Grudziądzu – za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi 20-latkowi m.in. do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej rok oraz kara finansowa na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: