Reklama

Kierował VW T4 bez prawka – Transporter nie miał też OC i przeglądu

Kierował VW T4 bez prawka – Transporter nie miał też OC i przeglądu

Zatrzymany przez policjantów z Krosna Odrzańskiego mężczyzna kierował VW T4 bez prawka a Transporter nie miał też OC i przeglądu. Ale to nie wszystko!

To jeden z tych przypadków, kiedy mając T4 ktoś nie zrobił kariery… No chyba, że w zakładzie karnym 🙂

Zobacz też: Stracił uprawnienia za jazdę po pijaku. Wpadł za kierownicą Masterki

Reklama

Ale do rzeczy! Funkcjonariusze „drogówki” z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim (woj. lubuskie) zatrzymali ostatnio na jednej z ulic miasta Volkswagena Transportera.

Po sprawdzeniu dokumentów pojazdu i tożsamości kierowcy okazało się, że 48-latek stracił wcześniej uprawnienia do kierowania wszelakimi pojazdami mechanicznymi. Do tego brygadówka, którą prowadził, nie miała ważnej polisy OC, ani badania technicznego.

Zobacz też: Salon Online 2.0 – wyszukiwarka pojazdów Mercedes-Benz Vans

Jakby było tego mało, w pojeździe przewożono o 3 osoby więcej niż pozwalał na to wpis w dowodzie rejestracyjnym „T4-ki” – dwoje z nich podróżowały na pace na ławeczce wraz z ładunkiem drewna.

Teraz 48-latek za popełnione wykroczenia i niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych będzie odpowiadał przed sądem. Za samo złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności a także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do lat 15.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: