Reklama

Kierowca busa śmiertelnie potrącił mężczyznę na wózku inwalidzkim

Kierowca busa śmiertelnie potrącił mężczyznę na wózku inwalidzkim

W Czersku na DK 22 kierowca busa śmiertelnie potrącił mężczyznę na wózku inwalidzkim. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych.

Tragiczny wypadek miał miejsce w czwartek 25 sierpnia na drodze krajowej nr 22 na ulicy Chojnickiej w Czersku (woj. pomorskie).

Około godziny 16:52 kierujący Renault Master 24-latek jadąc w kierunku Gutowca – jak wynika z policyjnych ustaleń – nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych i potrącił 82-letniego mieszkańca Czerska poruszającego się elektrycznym wózkiem inwalidzkim. Niestety poszkodowany zmarł w szpitalu.

Reklama

Zobacz też: ITD ściągało busy na DK 74 – mandaty po 100 zł za każde 100 kg

Pracująca na miejscu tragedii grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną.

Kierujący furgonem został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – wynik badania wykazał, że 24-latek był trzeźwy.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i zgodnie z poleceniem prokuratora sprawca śmiertelnego potrącenia został zatrzymany do wyjaśnienia.

Źródło zdjęć: KP PSP w Chojnicach

Podziel się: