Słowackie kontrole busów i ciężarówek z udziałem polskiej policji

Słowackie kontrole busów i ciężarówek z udziałem polskiej policji

W okolicach słowackiego Svidníka słowackie służby zorganizowały kontrole busów i ciężarówek z udziałem polskiej policji z Krosna.

W oddalonym o około 20 kilometrów od polsko-słowackiego przejścia granicznego w Barwinku punkcie kontrolnym sprawdzano m.in. stanu techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz sposób zabezpieczenia i przewozu ładunków.

W trakcie działań słowackie służby korzystały z mobilnej linii diagnostycznej a wśród zatrzymanych do sprawdzenia pojazdów był m.in. skrzyniowy Lublin 3Mi na polskich numerach rejestracyjnych.

Reklama

Zobacz też: ITD ściągało busy na DK 74 – mandaty po 100 zł za każde 100 kg

Dobór miejsca nie był przypadkowy, gdyż przebiegająca tędy droga krajowa, stanowi główną arterię komunikacyjną północnej Słowacji i jest istotnym elementem ruchu tranzytowego z Polski na południe Europy.

W trakcie transgranicznych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy z Preszova, Koszyc, ale też i słowackiej inspekcji pracy ujawniono ponad 20 przypadków przekroczenia przepisów prawa drogowego.

Większość z nich dotyczyła złego stanu technicznego czy przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej kontrolowanych pojazdów oraz nieprawidłowości związanych z czasem pracy kierowców.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: