Reklama
stats

Kierowca dostawczej Toyoty po narkotykach uderzył w drzewo

Kierowca dostawczej Toyoty po narkotykach uderzył w drzewo

Wczoraj na Śląsku kierowca dostawczej Toyoty Proace City prowadząc po narkotykach uderzył w drzewo tuż przy przystanku tramwajowym.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w środę 22 maja na granicy Rudy Śląskiej i Zabrza. Około godziny 4:55 rano prowadzący Toyotę Proace City 24-letni mieszkaniec Zabrza jadąc Drogową Trasą Średnicową zasnął bądź utracił panowanie nad pojazdem.

W konsekwencji pojazd zjechał na prawo, wjeżdżając na pas zieleni pomiędzy DTŚ a ulicą Zabrzańską. Ostatecznie van zatrzymał się na drzewie tuż obok przystanku – na szczęście ze względu na wczesną porę nie było tam osób czekających na tramwaj.

Reklama

Kierowca cateringu dietetycznego został lekko ranny i trafił do szpitala, gdzie w jego organizmie wykryto narkotyki.

Śledczy zajmujący się tą sprawą zlecili wykonanie kolejnych dokładnych badań, aby potwierdzić te wstępne ustalenia wykonane w szpitalu.

Na podstawie wyników z laboratorium będzie można określić czy i w jakim stopniu jego stan psychofizyczny przyczynił się do tego zdarzenia drogowego. Jeżeli badania potwierdzą, że kierowca izotermy był pod wpływem środków odurzających, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów wydany na minimum 1 rok.

Źródło zdjęć: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =