Reklama

Ukryta funkcja kosiarki do trawy w Toyocie PROACE City – to nie fejk

Ukryta funkcja kosiarki do trawy w Toyocie PROACE City – to nie fejk

Lubisz prace w ogrodzie? Potrzebujesz odpowiedniego sprzętu z dużą mocą? Polecam Toyotę PROACE City, ma ukrytą funkcję kosiarki do trawy!

Przez blisko 8 lat o różnych akcja serwisowych pisałem. Czasem powodem ogłoszenia takich kampanii były rzeczy błahe, żeby nie powiedzieć, że śmieszne, jak np. zła naklejka i nie ten rozmiar opony zapasowej w 15 sztukach Renault Trafic X82 czy odwrotnie zamontowana tapicerka siedzeń w Volkswagenach Caddy 2K.

Tym razem jednak mam dla Was prawdziwy sztos! Toyota Central Europe Sp. z o.o. powiadomiła – zgodnie z obowiązkiem leżącym po stronie importera – o… możliwości koszenia trawy vanem z typoszeregu K9.

Reklama

Przedsiębiorca Toyota Central Europe Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Toyota Proace City, wyprodukowanych w Hiszpanii od 14.02.2019 r. do 20.09.2021 r., istnieje możliwość, że podczas jazdy po wysokiej trawie (lub innej roślinności) zostanie ona ścięta przez krawędź osłony podwozia. Skoszone rośliny mogą potencjalnie gromadzić się pod silnikiem na osłonie podwozia blisko układu wydechowego. Może to skutkować pożarem.

Prowadzisz małą rodzinną cukiernię, ale ciężko z tego wyżyć? Dzięki ukrytej funkcji PROACE City możesz dywersyfikować przychody np. dzięki zleceniom przy utrzymaniu terenów zielonych 😛

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdza, że na polskim rynku kampanią naprawczą objętych zostało 79 pojazdów, ale nie wiem szczerze, czy któryś z użytkowników zdecyduje się na wizytę w ASO Toyoty, aby dezaktywować tę jakże praktyczną funkcję w PROACE City 😉

Polskie przedstawicielstwo japońskiego koncernu deklaruje, że w ramach akcji serwisowej właściciele objętych kampanią vanów zostaną zaproszeni do autoryzowanych warsztatów marki w celu wymiany osłony podwozia.

Ma to być już nowa osłona silnika o ulepszonej konstrukcji, chociaż dla miłośnika prac ogrodowych będzie to jednak dezaktywacja pożądanej funkcji zamontowanej bez żadnej dopłaty ze strony klienta.

W każdym razie wszelakich informacji związanych z kampanią udziela Toyota Central Europe Sp. z o.o. (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: 22 449 05 00).

PS: Czy skoro typoszereg K9 w postaci Toyoty PROACE City może kosić trawę, to podobną akcję serwisową ogłosić powinny też marki Citroen, Peugeot i Opel?

Jest to możliwe, bowiem „K9-tka” produkowana jest w tych samych w zakładach Stellantis w hiszpańskim Vigo lub portugalskim Mangualde i osłona pod silnikiem nie powinna – według mnie – różnić się pomiędzy poszczególnymi klonami tego samego auta.

Źródło zdjęć: Toyota

Podziel się:
2

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Marcin

    Fake news – głupoty piszecie i clickbajtujecie …. blokuje waszą stronę, już tu nie zajrzę

  2. Serio?

    Obrzydliwy click-bait. Już naprawdę nie macie o czym pisać. Będę omijał szerokim łukiem.

Komentarze zamknięte.