Reklama

Kierowca Iveco Daily po alkoholu i z przekroczonym DMC

Kierowca Iveco Daily po alkoholu i z przekroczonym DMC

Małopolscy „Krokodyle” zatrzymali kierowcę Iveco Daily, który prowadził – jak się okazało – przeładowanego dostawczaka po alkoholu.

Inspektorzy WITD Kraków zatrzymali w poniedziałek 8 maja w miejscowości Kurów dostawcze Iveco Daily w związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu.

Pomiary potwierdziły, że zarejestrowane z 3,5-tonowym DMC dostawcze auto było przeładowane – realna masa wyniosła 4450 kg, czyli było przeciążone o 950 kg.

Reklama

Jednak w trakcie kontroli „Krokodyle” stwierdzili nie tylko przekroczenie dopuszczalnej masy pojazdu. Wezwany na miejsce patrol policji potwierdził, że prowadzący Iveco Daily kierowca prowadził pojazd w stanie po spożyciu alkoholu.

W wydychanym powietrzu mężczyzna miał 0,16 mg/l, co po przeliczeniu daje 0,3 promila alkoholu, za co grozi grozi m.in. grzywna nie niższa niż 2500 zł (do 30 000 zł) lub nawet 30 dni aresztu. Do tego obligatoryjnie sąd zakazuje prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Oczywiście policjanci zatrzymali od razu kierowcy Dajlaka prawo jazdy a inspektorzy ITD nałożyli na niego mandat karny za przekroczenie DMC pojazdu.

Źródło zdjęcia: WITD Kraków

Podziel się: