Reklama

Bus znacznie przeciążony a kierowca po kielichu

Bus znacznie przeciążony a kierowca po kielichu

Na punkcie ITD w Granowie „Krokodyle” zatrzymali znacznie przeciążonego busa. Do tego kierowca Masterki był po kielichu.

We wtorek 16 maja inspektorzy ITD z oddziału w Lesznie zatrzymali do kontroli na punkcie wagowym Renault Master z kurnikiem na dachu i plandeką.

W trakcie wykonywania czynności kierowcę busa poddano badaniu na zawartość alkoholu – okazało się, że mężczyzna wydmuchał 0,48 promila, więc na punkt kontrolny w Granowie wezwano policjantów z Grodziska Wielkopolskiego.

Reklama

W trakcie kontroli przeprowadzonej przez inspektorów ITD w Granowie przy DK 32 stwierdzono, że bus waży 5,1 tony a prowadzący auto jest w stanie po spożyciu alkoholu.

Ponadto okazało się, że 3,5-tonowy dostawczak ważył zdecydowanie więcej niż powinien. Pomiar realnej masy wykazał przekroczenie DMC o 1,6 tony.

Ostatecznie przewoźnik musiał przeładować nadmiar ładunku na inny pojazd i przysłać innego, już trzeźwego kierowcę do Granowa.

Teraz kierującemu w stanie po spożyciu alkoholu grozi nie tylko zmiana stanowiska służbowego, gdyż policjanci zatrzymali od razu prawo jazdy kierowcy Masterki, ale stanie on przed sądem.

Poza grzywną nie niższa niż 2500 zł (górna granica to aż 30 000 zł) sąd może zadecydować o nawet 30-dniowym areszcie. Ponadto obligatoryjnie mężczyzna otrzyma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Oko

    to pewnie jeden z tych co pisali na fb, że szukają pracy jako kierowca, że są odpowiedzialni, dbają o powierzone mienie i są bez nałogów haha…

Komentarze zamknięte.