Reklama

Pijany kierowca Sprintera na DK 3. Wynik na alkomacie nie chciał spaść

Pijany kierowca Sprintera na DK 3. Wynik na alkomacie nie chciał spaść

Pijany kierowca Mercedesa Sprintera wpadł podczas ważenia na DK 3. Wynik na alkomacie nie spadał pomimo dwukrotnie przeprowadzonego badania.

W poniedziałek “Krokodyle” zatrzymali w Jeleniej Górze jadącego drogą krajową nr 3 Mercedesa Sprintera. W trakcie przeprowadzania ważenia 3,5-tonowej “plandeczki” inspektor wyczuł od prowadzącego pojazd 42-latka woń alkoholu.

Zobacz też: Ile licencji i wypisów wydano do 20 maja 2022 – dane GITD

Reklama

Po pozytywnym badaniu alkotestem na miejsce wezwano patrol z Komendy Miejskiej  Policji w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze dwukrotnie sprawdzili trzeźwość kierowcy busa.

Za pierwszym razem wynik, jaki wydmuchał 42-latek to 1,04 mg/l (2,18 promila). Natomiast przy drugim pomiarze badanie wykazało niemal tyle samo, bo 1,01 mg/l (2,12 promila).

Ostatecznie pijany kierowca wraz z autem, które prowadził zostało zatrzymane przez policjantów.

Teraz 42-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności a do tego musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów od 1 roku do nawet 15 lat. Ponadto sąd obligatoryjnie nałoży na mężczyznę karę 5000 zł (do aż 60 000 zł) na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: