Ile licencji i wypisów wydano do 20 maja 2022 – dane GITD

Ile licencji i wypisów wydano do 20 maja 2022 – dane GITD

Wiadomo, ile licencji i wypisów wydano do 20 maja 2022 dla przewoźników z busami od 2,5 do 3,5 tony DMC – to oficjalne dane z GITD.

Wydział Komunikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego informuje, że na dzień 20 maja 2022 roku wydanych licencji wspólnotowych dla pojazdów 2,5-3,5 tony było 1200 a wydanych wypisów 9252. Oznacza to, że średnio na jedną firmę transportową przypada blisko 8 busów.

Zobacz też: Nerwy i wycieczki do GITD. Są problemy z uzyskaniem licencji na busy

Reklama

Warto przy okazji dodać, że spora część wniosków rozpatrywanych przez Biuro do Spraw Transportu Międzynarodowego zawiera błędy lub jest niekompletna a część przewoźników czekała na ostatnią chwilę, aby złożyć komplet dokumentów.

Przewoźnicy mają problemy z uzyskaniem zezwolenia i licencji

W połowie maja GITD podawało informację, że aktualny czas oczekiwania na wydanie zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego i licencję wspólnotową trwa 30 dni, ale jeżeli sprawa jest szczególnie skomplikowana, to czas procedowania nie powinien przekroczyć 60 dni roboczych.

Ponadto urzędnicy informowali, że w przypadku postępowania odwoławczego termin liczy się jako kolejne 30 dni od otrzymania odwołania sporządzonego przez wnioskodawcę.

Zobacz też: Zasady kabotażu dla busów i przewóz paczek minibusami

Osoby ubiegające się o zezwolenie i licencję wspominają jednak, że kontakt telefoniczny z Biurem do Spraw Transportu Międzynarodowego jest niemal niemożliwy i rzadko komu udaje się doczekać połączenia z pracownikiem GITD.

Podziel się: