Reklama

Kolejny piankobus – łącznie wykryli aż 56 usterek

Kolejny piankobus – łącznie wykryli aż 56 usterek

Funkcjonariusze niemieckiej policji zatrzymali kolejny piankobus – na stacji diagnostycznej wykryto łącznie aż 56 usterek.

W miniony piątek 3 maja w miejscowości Langenfeld nieopodal Düsseldorfu funkcjonariusze „drogówki” z komendy w Mettmann zwrócili uwagę na furgon przejeżdżający przez Haus-Gravener-Straße.

Już na pierwszy rzut oka Iveco Daily sprawiać miało wrażenie mocno zaniedbanego. Już po chwili policjanci stwierdzili, że podłużnice były w znacznym stopniu zardzewiałe, dlatego pojazd trafił do lokalnej stacji diagnostycznej na szczegółowe badanie stanu technicznego.

Reklama

Łącznie w busie wykryto 56 usterek, w tym m.in. odłączony został prawy przedni hamulec. Do tego Daily było mocno przeżarte korozją – rdza znajdowała się między innymi na nadkolach, w progach a także na wzmocnieniach poprzecznych ramy i na samych podłużnicach. Warto zwrócić uwagę na piankę montażową, którą ktoś wypełnił dziury 🙂

Chociaż na zdjęciu to Daily nie wygląda źle, to diagnosta TÜV naliczył aż 56 usterek.
Odłączony przewód hamulcowy, korozja czy wyciek oleju – to tylko cześć nieprawidłowości wykrytych w busie prowadzonym przez 39-letniego Rumuna.

Do tego usterki wykryto także w oświetleniu – diagnosta stwierdził brak świateł przeciwmgielnych i stopu a ponadto ogumienie było mocno zużyte i popękane ze starości.

W ramach czynności kontrolnych ustalono również, że w 3,5-tonowej „blaszce” uszkodzone było tylne zawieszenie a i pasy bezpieczeństwa były niesprawne. Przy okazji wyszło, że turbodiesel „znaczył teren” olejem silnikowym.

Ostatecznie wobec 39-letniego kierowcy z Rumunii skierowano zawiadomienie o wykroczeniu administracyjnym a także skonfiskowano tablice rejestracyjne i dokumenty pojazdu. Mężczyzna musiał także wpłacić kaucję w wysokości 330 euro oraz pokryć koszty kontroli TÜV.

P.S. Pewności nie mam, ale już chyba ten egzemplarz wpadł kiedyś w ręce niemieckich policjantów – wtedy naliczono tylko 46 usterek 😉

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + dwanaście =