Reklama

Kolejny Sprinter z trefnymi podzespołami zatrzymany na granicy

Kolejny Sprinter z trefnymi podzespołami  zatrzymany na granicy

Podkarpaccy pogranicznicy zatrzymali kolejnego Sprintera z zamontowanymi trefnymi podzespołami na przejściu granicznym w Korczowej.

Wczoraj, czyli w poniedziałek 24 lipca funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej poddali kontroli białego Mercedesa Sprintera prowadzonego przez 32-letniego obywatela Ukrainy, który chciał opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

W trakcie weryfikacji podzespołów zamontowanych w „906-tce” okazało się, że skrzynia biegów oraz jednostka napędowa pochodzą z innego auta. Dzięki międzynarodowej współpracy potwierdzono, że poddane w wątpliwość odnośnie legalności części pochodzą z samochodu poszukiwanego przez władze Wielkiej Brytanii. Jak wynika z komunikatu pograniczników, wartość podzespołów oszacowano na 15 000 zł a dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci.

Reklama

Przy okazji bieszczadzcy strażnicy graniczni poinformowali, że dzień wcześniej, czyli w niedzielę 23 lipca, zatrzymali innego busa, którym 40-latek z Ukrainy przewoził w ładowni skrzynię biegów, dwa fotele oraz parę drzwi z Toyoty RAV4, którą półtora miesiąca temu skradziono w Polsce.

W tym wypadku 40-latek z Ukrainy został zatrzymany i przekazany podkarpackim policjantom wraz z trefnymi częściami z SUV-a o szacunkowej wartości 11 000 zł.

Źródło zdjęć: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Podziel się: