Sprinter Flinstonów zatrzymany na S7. Dalej nie pojechał

Sprinter Flinstonów zatrzymany na S7. Dalej nie pojechał

Inspektorzy GITD na trasie S7 zatrzymali Mercedesa Sprintera, którego można by nazwać z przymrużeniem oka dostawczakiem rodziny Flinstonów.

Rdzawy nalot i urwana klamka na tylnych skrzydłach zwróciły uwagę inspektorów GITD.

We wtorek 28 lutego inspektorzy GITD zajmujący się kontrolą elektronicznego poboru opłat zwrócili uwagę na mocno zmęczonego życiem Mercedesa Sprintera. Furgon został zatrzymany w okolicy węzła Grunwald na drodze ekspresowej S7.

W trakcie weryfikacji stanu technicznego „Krokodyle” stwierdzili znaczną korozję nadwozia – znaczne ubytki blachy w progach to jedno, ale największy „hit” znaleziono na stopniach wejściowych do kabiny.

Reklama

Ten Sprinter już jest na etapie, gdzie powoli słowo „blaszka” powinno zastępować wyrażenie „drewutnia”…

Położony tam został kawałek drewna, aby stopy osoby wchodzącej do kabiny nie wypadły przez próg – a w zasadzie to co z niego zostało.

Do tego kontrolowany pojazd miał uszkodzone klamki i braki w wymaganym oświetleniu zewnętrznym. Ponadto okazało się także, że „903-ka” nie miał ważnych badań technicznych – ich termin ważności wygasł w styczniu 2023 roku.

Spotkanie z dostawczakiem Flinstonów zakończyło się zatrzymaniem dowód rejestracyjnego pojazdu. Inspektorzy GITD wydali także zakaz dalszej jazdy z miejsca kontroli oraz ukarali kierowcę mandatem karnym.

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: