Kolejny szczery kierowca busa – 2,9 tony ponad DMC i brak przeglądu

Kolejny szczery kierowca busa – 2,9 tony ponad DMC i brak przeglądu

„Krokodyle” z oddziału w Lesznie zatrzymały ważące 6,4 tony Iveco Daily. Kierowca nawet nie udawał, że jest zaskoczony przekroczeniem DMC busa.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu ITD Poznań, zatrzymany kilka dni temu na drodze krajowej nr 32 w miejscowości Grajewo kierowca chłodni nawet nie próbował się pokrętnie tłumaczyć z tego, że przewoził o 2,9 tony więcej niż powinien. Mężczyzna sam przyznał, że wie doskonale o przeładowaniu i taka wiedza nie jest obca też jego pracodawcy.

Zobacz też: Przeładowane Renault Mascott ze szczerym kierowcą

Reklama

Ponadto okazało się, że Iveco Daily nie miało aktualnego przeglądu technicznego, który skończył się w styczniu 2017 roku.

Ostatecznie szczery kierowca otrzymał maksymalny 500-złotowy mandat, a towar trzeba było oczywiście przeładować na inny podstawiony pojazd.

Ciekawy jestem jednak tego ile razy takie auto musiało kursować, aby rozładować to Iveco, bo widoczny na zdjęciu obok Peugeot Boxer raczej nie ma takich możliwości konstrukcyjnych, aby zrobić to za jednym zamachem. Niestety nie dowiedziałem się tego od Piotra Laskowskiego, rzecznika prasowego WITD Poznań.

Zobacz też: ITD Katowice – 17 przeciążonych busów w dwa dni

Według rzecznika prasowego WITD Poznań taka informacja jest nieistotna. A szkoda, bo może jakby się okazało, że do rozładowania 2,9 tony potrzeba kilku busów i kilku kursów, to może taka wiedza zadziałałby bardziej profilaktycznie na szefów i kierowców od „lekkiego” transportu, niż skromny 500-złotowy mandat…

Źródło zdjęcia: WITD Poznań

Podziel się: