Kontrabanda papierosów w Ducato przechwycona na A1

Kontrabanda papierosów w Ducato przechwycona na A1

Warta 1,6 mln złotych kontrabanda papierosów w Fiacie Ducato przechwycona na autostradzie A1 przez Służby Celno-Skarbowe.

Pod koniec kwietnia funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli białego Fiata Ducato.

Furgon zwrócił na siebie uwagę, bo wyglądał na przeładowanego a do tego na bocznych i tylnych drzwiach miał nietypowe zabezpieczenia przed otwarciem.

Reklama

Zobacz też: Brygadówki z akcyzą – przeznaczone zasadniczo do przewozu osób

Po zatrzymaniu pojazdu w miejscowości Kowal mundurowi Służby Celno-Skarbowej ujawnili, że cała ładownia aż po dach wypełniona jest kartonami z papierosami bez znaków akcyzy.

Łącznie funkcjonariusze doliczyli się 1,4 mln sztuk papierosów w 350 kartonach. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży straty Skarbu Państwa wyniosłyby 1,6 miliona złotych.

Kierowcy busa, 33-letniemu mieszkańcowi Kutna grozi teraz wysoka kara finansowa oraz kara pozbawienia wolności. Dodatkowo nielegalny towar a także wykorzystany do transportu dostawczak zostały zatrzymane do dalszego postępowania. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.

Źródło zdjęć: Krajowa Administracja Skarbowa

Podziel się: