Reklama

Konwój busów z kontrabandą papierosów za 930 000 złotych (FILM)

Konwój busów z kontrabandą papierosów za 930 000 złotych (FILM)

Straż Graniczna zatrzymała konwój busów z papierosami bez polskich znaków akcyzy. W dostawczych autach przewożono łącznie 70 tys. paczek papierosów.

W niedzielę 6 listopada funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie gminy Wiżajny (powiat suwalski) trzy dostawcze auta.

Zobacz też: Sprinter zamiast 700 kg wozi po 3 tony – historia od Czytelnika

Reklama

W trakcie kontroli okazało się, że Peugeocie Boxerze – jednym z zatrzymanych busów – ładownia wypełniona była po brzegi papierosami bez polskich znaków akcyzy. Łącznie w aucie było 70 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości w wysokości około 930 tysięcy złotych.

W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że kontrolowani kierowcy dostawczaków oraz pasażerowie współpracowali ze sobą, więc w związku z tym pogranicznicy zatrzymali sześciu obywateli Łotwy – trzech kierowców oraz trzech pasażerów. Obywatele Łotwy po przedstawieniu im zarzutów z kodeksu karno-skarbowego zostali zwolnieni. Za przemyt tak dużej ilości papierosów grozi im wysoka grzywna.

Dodatkowo oprócz kontrabandy jako dowód w sprawie zabezpieczono i zatrzymano wszystkie trzy busy: Peugeota Boxera (rocznik 2011 roku o szacunkowej wartości 40 tys. zł.), Volkswagena Transportera (rocznik 2006 o wartości 25 tys. zł.) oraz Fiata Ducato (rocznik 2006 o wartości 30 tys. zł.). Nielegalny towar oraz samochody pozostają w dyspozycji Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: