Reklama

Przewoził alkohol – ważył o prawie 3 tony więcej niż powinien

Przewoził alkohol – ważył o prawie 3 tony więcej niż powinien

W Wałbrzychu „Krokodyle” zatrzymały busa, który przewoził transport alkoholu. Dostawczak ważył o prawie 3 tony więcej niż powinien.

Jeżdżące w dystrybucji dostawczaki – nie ważne czy z hurtowni spożywczej lub masarni – nie mają lekkiego życia.

Nie inaczej jest w przypadku zatrzymanego we wtorek 21 listopada w Wałbrzychu egzemplarza z zabudową kontenerową, który przewoził alkohol.

Reklama

Skontrolowany przez kłodzkich inspektorów WITD Wrocław samochód ważył o 6 490 kg zamiast 3 500 kg, które wpisano w dowód rejestracyjny.

Zobacz też: Sprinter zamiast 700 kg wozi po 3 tony – historia od Czytelnika

Do tego kierowca przeładowanego Iveco Daily nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu, a ponadto przewożony ładunek alkoholu nie był należycie zabezpieczony na czas transportu.

Ostatecznie kierującego mandatem karnym oraz nakazano rozładowanie nadmiaru towaru.

Pewnie niektórzy pomyślą sobie, że to co najmniej 5-tonówka zarejestrowana na 3,5 tony DMC, ale tak naprawdę nie jest to istotne.

Bo jeżeli jest na rynku chociaż jedna jedyna firma, która wykonuje transport dostawczakami bez przeładowywania ich, to znaczy, że reszta działa niezgodnie z zasadami uczciwej konkurencji. A że przepisy prawa nie do końca odpowiadają współczesnym realiom w transporcie i wręcz skłaniają do przeładowywania dostawczaków, to już zupełnie inna sprawa…

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

 

Podziel się: