Reklama

Kradli Mercedesy Sprintery w Niemczech. Wpadli pod Żaganiem

Kradli Mercedesy Sprintery w Niemczech. Wpadli pod Żaganiem

Policjanci zatrzymali 3 mężczyzny, którzy kradli Mercedesy Sprintery w Niemczech. Wpadli demontując „906-ki” pod Żaganiem.

Pod koniec minionego tygodnia zielonogórscy policjanci poinformowali o zatrzymaniu 3 obywateli Ukrainy, którzy podejrzani są o kradzieże dostawczych Mercedesów Sprinterów na terytorium Niemiec.

Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że pojazdy te mogą być demontowane na części w budynku magazynowym pod Żaganiem.

Reklama

Po wkroczeniu do środka policjanci zastali rozbierających podzespoły Ukraińców w wieku 24-33 lata, z czego jeden z nich jest już dobrze znany służbom za udział w podobnym procederze przestępczym.

Zobacz też: Mercedes Sprinter od listopada 2021 tylko z silnikiem OM654

Zdemontowane w znacznym stopniu „906-tki” miały usunięte numery VIN, ale funkcjonariuszom udało się od razu ustalić, że 3 z 5 Sprinterów pochodzą z kradzieży.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli także „zagłuszarkę” sygnału GPS, aby uniemożliwić służbom zlokalizowanie aut wyposażonych w lokalizatory.

W hali policjanci znaleźli wiele części i podzespołów z różnych samochodów.

Policjanci sprawdzają czy zatrzymani nie są sprawcami podobnych kradzieży, do których dochodziło wcześniej na terenie stolicy województwa lubuskiego.

Zatrzymanym Ukraińcom wstępnie przedstawiono zarzuty paserstwa – grozi im od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu Rejonowego w Żaganiu wszyscy 3 podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Wartość samochodów to co najmniej 60 000 złotych każdy.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: