Nowy Mercedes Sprinter z silnikiem 3.0 V6 – ostatnie sztuki czekają

Nowy Mercedes Sprinter z silnikiem 3.0 V6 – ostatnie sztuki czekają

Zakończenie produkcji silnika OM642 nastąpiło pod koniec 2021 roku, ale jeszcze można dostać nowego Sprintera z silnikiem 3.0 V6.

Czasy dla dużych turbodoładowanych silników Diesla nawet w lekkich pojazdach użytkowych odchodzą powoli do lamusa.

Aktualnie na rynku wśród popularnych modeli tylko w Iveco Daily ostała się 3-litrowa jednostka napędowa, choć jeszcze niedawno można było zamówić i u Mercedesa stosowany przez lata silnik OM642 zbudowany z widlastym ułożeniem cylindrów.

Reklama

Zobacz też: Mercedes Sprinter od listopada 2021 tylko z silnikiem OM654

Wydawało się, że w połowie 2022 roku nie znajdzie się już nowej „907-ki” z tą trwałą i zarazem mocną 190-konną konstrukcją Mercedesa, a jednak!

Elektroniczny sterownik ogrzewania Webasto zamontowano za fotelem kierowcy.

Od ręki dostać można Sprintera z 2021 roku z jednostką 3.0 V6 z zabudową typu autolaweta w wykonaniu firmy NPS, która wyposażona została m.in. w wyciągarkę na ruchomym łożu czy pneumatyczne zawieszenie tylnej osi, co na pewno przyda się przy przewozie sportowych aut o małym prześwicie i kącie natarcia.

Aluminiowy najazd NPS otrzymał m.in. oświetlenie LED oraz dwie skrzynki narzędziowe. Po podpięciu lawety do haka holowniczego przydać się może tachograf zamontowany w kabinie Sprintera.

Wyposażona w aerodynamiczne owiewki zintegrowane z kabiną sypialną „907-ka” oczywiście otrzymała także ogrzewanie postojowe a na desce rozdzielczej znalazł się największy MBUX z przekątną 10,25 cala.

Zobacz też: Mercedes eSprinter od 2023 roku z dwukrotnie większym zasięgiem

Jeżeli więc ktoś z Was stracił nadzieję na coś większego w Sprinterze niż 2-litrowe OM654, to jeszcze ma szansę na jedną z ostatnich nowych „319-tek” z widlastym motorem 2987 ccm.

Tradycyjnie na koniec wklejam link do ogłoszenia, którego bezpośredni link znajduje się TUTAJ.

Partnerem materiału jest nowydostawczy.pl

Podziel się: