Kradzionym Fordem Transitem uderzył w policyjnego VW Transportera

Kradzionym Fordem Transitem uderzył w policyjnego VW Transportera

Funkcjonariusze prewencji z Kłobucka zatrzymali mężczyznę, który kradzionym Fordem Transitem uderzył w policyjnego VW Transportera.

W niedzielę 27 stycznia po godzinie 10:00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie od przypadkowego świadka, który zwrócił uwagę na podejrzanie zachowującego się mężczyznę oglądającego samochody w miejscowości Kalej (woj. śląskie, powiat kłobucki).

Zobacz też: Fiat Ducato z wyrzutnią kolców i kontrabandą papierosów (wideo)

Reklama

Przybyli do Kalei funkcjonariusze z prewencji ustalili, że podejrzany mężczyzna wsiadł do białego dostawczaka i odjechał w kierunku ulicy Grodziskiej.

Policjanci połączyli tą informację z wcześniejszym zgłoszeniem, że tego samego dnia w Częstochowie skradziony został biały Ford Transit.

Po niedługim czasie prowadzący poszukiwania policjanci zauważyli jadącego z naprzeciwka białego Transita, którego kierowca stracił panowanie nad furgonem i uderzył w policyjnego Volkswagena Transportera.

Zobacz też: Hybrydowy Ford Transit Custom 1.0 EcoBoost na testach w Kolonii

Na szczęście policjanci, jak i kierowca „blaszki” nie odnieśli obrażeń ciała. Mundurowi szybko zatrzymali 28-latka z Częstochowy, który siedział za kierownicą skradzionego Transita. Mężczyzna był trzeźwy, ale pobrano od niego krew w celu ustalenia czy nie znajdował się pod działaniem narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: