Reklama

„Krokodyle” na łowach w Łowiczu – skuteczność 100 procent

„Krokodyle” na łowach w Łowiczu – skuteczność 100 procent

Inspektorzy z Łowicza kontrolowali przeładowane busy. Ich skuteczność typowania przeciążonych dostawczaków wyniosła 100 procent.

We wtorek 5 marca inspektorzy WITD Łódź z oddziału terenowego w Łowiczu sprawdzali w ramach swoich działań m.in. realne masy pojazdów dostawczych do 3,5 tony DMC poruszających się po drogach powiatu łowickiego.

Wśród wytypowanych do sprawdzenia 16 busów wszystkie były przeładowane. Najcięższym z nich pojazdem był bus ważący blisko 6 ton.

Reklama

Dodatkowo w przypadku dwóch skontrolowanych pojazdów upłynął też ich termin do wykonania okresowego badania technicznego. Ostatecznie wszystkie przeciążone busy dopuszczono do dalszej jazdy dopiero po ich częściowym rozładunku do dopuszczalnej masy całkowitej a kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, których wysokość według art. 97 Kodeksu wykroczeń wynosi od 20 do 3000 złotych.

Przy okazji warto wspomnieć też o kontroli mazowieckich inspektorów ITD, którzy w piątek 23 lutego na S7 zatrzymali Iveco Daily przewożące jabłka z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego do Szydłowca.

Przeładowane i „znaczące teren” Iveco Daily ściągnięto na punkt kontrolny zlokalizowany pod Szydłowcem w kierunku Radomia.

W tym wypadku zarejestrowany jako 3,5-tonowy pojazd ciężarowy ważył realnie 7,2 tony a do tego „Krokodyle” zauważyli, że z silnika wycieka olej. Ta kontrola zakończyła się – poza mandatem za przekroczenie DMC busa – zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Zatem problem przeładowanych o kilka ton dostawczaków dalej występuje, ale przyznam, że od długiego już czasu żaden wojewódzki inspektorat nie pochwalił się zatrzymaniem 3,5-tonowego busa ważącego ponad 10 ton. Czyżby firmy znalazły sposób na omijanie kontroli ITD? A może już czasy takich patotransportów się skończyły?

Źródło zdjęć: WITD Łódź, WITD Radom

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 11 =