Ktoś Bippera z „patelnią” pomylił. Albo chciał się ukamieniować

Ktoś Bippera z „patelnią” pomylił. Albo chciał się ukamieniować

W hrabstwie Oxfordshire chyba ktoś Peugeota Bippera z „patelnią” pomylił. Ewentualnie chciał się ukamieniować przy gwałtownym hamowaniu.

Kilka dni temu funkcjonariusze Thames Valley Police podczas patrolowania centrum Banbury zwrócili uwagę na niemal dotykający podłogą asfaltu furgonetkę.

Biały Peugeot Bipper wyglądał na znacznie przeciążony a wszystko wyjaśniło się, kiedy po zatrzymaniu na Cherwell Street policjanci otworzyli przesuwne drzwi vana, na ulicę niemal nie wyleciały wraz z drzwiami sporej wielkości betonowe kamienie.

Reklama

Mały dostawczak skierowany został na wagę stacjonarną DVSA, brytyjskiego odpowiednika Inspekcji Transportu Drogowego, gdzie potwierdzono, że Bipper jest o 58,86% przeładowany.

Zatrzymana na Cherwell Street furgonetka ważyła około 2700 kg, ale warto zwrócić uwagę na to, że kierowca przewoził betonowe głazy za swoimi plecami nie mając górnej części ściany grodziowej…

Oznacza, to, że przy DMC na poziomie 1700 kg, biała furgonetka obciążona głazami ważyła realnie o około 1000 kg więcej.

Ostatecznie policjanci zajęli pojazd zakazując dalszej jazdy, bo przy okazji okazało się, że od ponad roku właściciel nie płacił za swojego Peugeota podatku drogowego.

Źródło zdjęć: Thames Valley Police

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − szesnaście =