Reklama

Laboratorium Badawcze Carpol – jakość i bezpieczeństwo zabudowy

Laboratorium Badawcze Carpol – jakość i bezpieczeństwo zabudowy

Pomysłów na innowacyjne kompletacje zabudów samochodów dostawczych nie brakuje, ale czy firmy zabudowujące pamiętają o bezpieczeństwie pasażerów i ładunku?

Polski rynek zabudów ewoluuje i coraz więcej firm zabudowujących rozumie znaczenie przestrzegania przepisów oraz norm odnoszących się do bezpiecznej modyfikacji pojazdów.

Zobacz też: Bankowozy Citroën Jumper dla Poczty Polskiej z zabudową Carpol

Reklama

Wzorcowym przykładem jest firma Carpol, która stawiając na jakość i bezpieczeństwo swoich zabudów w 2013 powołała do życia Laboratorium Badawcze Carpol, które posiada akredytację nadaną przez rządową instytucję – Polskie Centrum Akredytacji.

Laboratorium w swej codziennej pracy bada m.in. wytrzymałość foteli, kotwiczeń pasów bezpieczeństwa, przegród oddzielających przestrzeń ładunkową od pasażerskiej a także punktów mocowania ładunku, ale też i punkty kotwiczenia systemu mocowania wózka inwalidzkiego oraz urządzeń przytrzymujących osobę siedzącą na wózku.

Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu, laboratorium jest w stanie odwzorować ogromne siły, jakie działają na pasażerów pojazdów w momencie zderzenia.

Transport ładunku to kolejny ważny aspekt, w którym liczy się bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i samego towaru.

Odpowiednie zabezpieczenia uniemożliwia niekontrolowane przemieszczanie się przewożonego towaru.  Dlatego też Laboratorium Badawcze Carpol bada wytrzymałość ścian działowych oddzielających przestrzeń bagażową od przestrzeni pasażerskiej oraz punkty mocowania ładunku, a także ich ilość oraz rozmieszczenie.

Zobacz też: Carpol otrzymał certyfikat Volkswagen Premium Partner

Co ciekawe, laboratorium Badawcze Carpol przeprowadza badania nie tylko dla swojej firmy, ale i dla zewnętrznych klientów.

– W 2018 roku wykonaliśmy ponad 20 badań dla klientów z całego świata. Niezmiernie cieszy nas ten dobry trend i fakt, że producenci zabudów nabierają świadomości znaczenia badań przedmiotów wyposażenia pojazdów – podkreśla Justyna Ledzion, kierownik Laboratorium Badawczego Carpol.

– W całym procesie powstawania zabudów dla samochodów użytkowych należy jednak pamiętać o tym, że podstawowym i najważniejszym kryterium, jakie powinien spełniać nowo powstały pojazd, jest szeroko pojęte bezpieczeństwo. Nigdy nie wolno o tym zapomnieć – podkreśla szefowa Laboratorium Badawczego Carpol.

Źródło zdjęć: Carpol

Podziel się: