Reklama

Lexus LM w cenie od 599 900 zł. Minibus ma 350 KM i napęd 4×4

Lexus LM w cenie od 599 900 zł. Minibus ma 350 KM i napęd 4×4

Polscy klienci mogą zamawiać Lexusa LM w cenie od 599 900 zł. W serii luksusowy minibus z hybrydowym napędem o mocy 350 KM ma już układ 4×4.

Marka Lexus wprowadza na europejski, w tym i polski, rynek model, który komfortem podróżowania ma konkurować z… prywatnymi odrzutowcami.

Ja tam mam małe doświadczenie w tej kwestii (no dobra żadnego doświadczenia nie mam w lataniu takim prywatnymi jetami), ale trzeba przyznać marketingowcom Lexusa, że mają sporo polotu 😉

Reklama

W każdym razie luksusowy minibus powstał na platformie GA-K, czyli dokładniej na tej samej bazie, co SUV-y NX i RX.

W pierwszym rzędzie siedzeń – niezależnie od wersji – znajdzie się miejsce dla kierowcy i pasażera. Lexusa LM można zamówić wybierając jedną z czterech opcji lakierów oraz z dwóch wariantów kolorystyki skórzanej tapicerki.

Do napędu tego pojazdu służy jeden zespół napędowy: 2,5-litrowy spalinowy wspomagany układem hybrydowym generować ma 350 KM, co pozwalać ma na rozpędzenie się do 190 km/h. Seryjnie każdy LM otrzyma także inteligentny napęd na cztery koła E-FOUR oraz adaptacyjne zawieszenie o zmiennej charakterystyce tłumienia AVS.

Lexus LM dostępny ma być w 4-miejscowym lub 7-miejscowym wariancie, lecz poza liczbą foteli obie odmiany różnić się będą wyposażeniem.

Lexus LM wariant 7-miejscowy w cenie od 599 900 zł

Odmiana 7-miejscowa ma regulowane dwa fotele VIP w drugim rzędzie z funkcją masażu oraz wentylacją i podgrzewanym siedziskiem. Do tego znajdziemy tam wysuwane stoliki.

Z kolei w ostatnim trzecim rzędzie są trzy miejsca, jednak w razie potrzeby fotele można złożyć i powiększyć tym samym przestrzeń na bagaż.

Każdy Lexus LM wyposażony jest m.in. w izolowane akustycznie przednie, tylne i boczne szyby. Wersja 7-miejscowa posiada układ foteli 2+2+3.

Z przodu i z tyłu Lexusa LM znajduje się automatyczna klimatyzacja a dla zachowania intymności w kabinie można skorzystać z elektrycznie sterowanych rolet bocznych. Wersja ta posiada też standardowo 21-głośnikowy system high-end audio sygnowany przez amerykańską markę Mark Levinson oraz dodatkowy 14-calowy ekran dla pasażerów w drugim rzędzie siedzeń, do którego można podłączyć urządzenia przez złącze HDMI.

Z przodu znajduje się bezprzewodowa ładowarka do telefonów. Szyby boczne oraz tylna są przyciemniane a dach posiada przeszkolone panoramiczne okno. Cennik na polskim rynku takiego 7-osobowego wariantu Lexusa LM zaczyna się od 599 900 zł.

729 900 zł za Lexusa LM w wersji 4-miejscowej

Jeszcze bardziej prestiżowo poczują się klienci, którzy zdecydują się na LM w wariancie 4-miejscowym, bowiem w drugim rzędzie zamontowano elektrycznie regulowane fotele VIP z rozszerzoną funkcją masażu, wentylacją i podgrzewaniem – co ważne fotele można rozłożyć do pozycji leżącej i są też wysuwane i rozkładane stoliki dla każdego z pasażerów.

W najbardziej prestiżowej wersji LM z wnętrze skonfigurowano w układzie 2+2. Także w tej wersji boczne i tylne szyby są przyciemniane a dach jest panoramiczny.

Ponadto nawet zagłówki w fotelach są podgrzewane a przestrzeń pasażerska ma przyciemnianą elektrochromatycznie przegrodę wnętrza, która jest opuszczana, aby przewożone tam VIP-y mogły poczuć się całkowicie swobodnie.

Ta odmiana LM ma już 48-calowy ekran z wyjściem HDMI z możliwością podzielenia obrazu na dwa niezależne widoki a także system audio Mark Levinson obejmujący aż 23 głośniki.

W drugim rzędzie pasażerowie znajdą bezprzewodową ładowarkę do smartfonów, schowek z lodówką, gniazdo 220V. Ponadto w tym wypadku klimatyzacja automatyczna przestrzeni pasażerskiej ma czujnik IR, który pozwala podobno ma dobranie idealnej temperatury. Na koniec dodać trzeba, że ta wersja Lexusa LM wyceniona została na 729 900 zł.

Źródło zdjęć: Lexus

Podziel się: