Melex N. TRUCK – nowy elektryczny model ma 2 tony ładowności

Melex N. TRUCK – nowy elektryczny model ma 2 tony ładowności

Tak wyglądać ma Melex N. TRUCK – nowy elektryczny model ma 2 tony ładowności przy 3,5-tonowym DMC i będzie dostępny w dwóch rozstawach osi.

Melex N. TRUCK będzie dostępny z wieloma wersjami nadwozia, w tym jako furgon, czy z otwartą skrzynią. Na zdjęciu N. TRUCK z krótkim rozstawem osi i z otwartą skrzynią o długości 2700 mm oraz 1500 mm szerokości.

We wtorek 28 lipca na stronie internetowej Melexa pojawiła się informacja o wprowadzeniu od początku 2021 roku seryjnej produkcji modelu N. TRUCK.

Nowa gama modelowa mieleckiego producenta pojazdów elektrycznych ma mieć 3,5-tonowe DMC, a ładowność dochodzić ma do aż 2 ton.

Reklama

N. TRUCK dostępny ma być w dwóch wariantach długości z rozstawem osi 2500 mm oraz 3000 mm. Do tego dzięki modułowej budowie klienci będą mogli zamówić niemal dowolną zabudowę. Podkarpacki producent podaje też, że szerokość pojazdu ma mieć tylko 1500 mm, co ułatwi na pewno pracę w mieście czy wewnątrz hal magazynowych.

Zobacz też: eVAN: do 70 000 zł dla firm na zakup elektrycznego dostawczaka

Trójramienna kierownica ze wspomaganiem i centralnie umieszczony wyświetlacz – tak wygląda 2-osobowa kabina Melexa N. TRUCK. Przeszklone drzwi ułatwiają jazdę w ciasnych uliczkach co docenić powinni kurierzy jeżdżący po samym centrum miast.

Ponadto maksymalna prędkość najnowszego modelu Melex’a dochodzić ma do 70 km/h, a litowo-jonowe baterie pozwalać mają na przejechanie powyżej 150 kilometrów.

Ładowanie tzw. wolnym prądem z gniazdka mocą 3,3 kW trwać ma do 6 godzin, ale wykorzystując szybkie ładowanie 7,2 kW do 80% stanu baterii uzupełnimy już w 1,5 godziny.

Wstępnie ceny N. TRUCK oscylować mają w zakresie od 25 000 do 35 000 euro, czyli po przeliczeniu to jakieś 105 000 – 147 000 złotych, a na wyposażeniu seryjnym znajdzie się m.in. wspomaganie kierownicy czy przednie światła LED.

Zobacz też: Elektryczne Mercedesy eSprinter i eVito wchodzą na polski rynek

Nad projektem nowej gamy modelowej N. TRUCK mielecki producent pracuje od 2017 roku. Od wiosny 2021 roku rozpocząć się ma seryjna produkcja tego elektrycznego użytkowego auta.

– Dodatkowo w opcji zamówić można będzie klimatyzację – informuje Dariusz Gujda, wiceprezes zarządu, dyrektor finansowy Melex Sp. z o.o., który dodaje, że na początkowym etapie wyprodukowanych zostanie 150 egzemplarzy N. TRUCK’a.

– Specjalnie dla tej gamy modelowej budujemy nową halę produkcyjną. Nowy model będzie dostępny z wieloma zabudowami – część z nich powstanie u nas, ale będzie też możliwość wykonania nadwozia u zewnętrznego zabudowcy – dodaje Dariusz Gujda.

Źródło zdjęć: MELEX

Podziel się: