V-klasa Mercedesa z systemem MBUX i dotykowym wyświetlaczem

V-klasa Mercedesa z systemem MBUX i dotykowym wyświetlaczem

W końcu musiało to nastąpić! Mercedes-Benz V-klasa z systemem MBUX i dotykowym wyświetlaczem będzie dostępny do zamówienia od grudnia 2019 roku.

MBUX (z ang. Mercedes-Benz User Experience) to nowoczesny multimedialny system pozwalający korzystać z jego funkcji m.in. za pomocą poleceń głosowych.

Pierwszym modelem z rodziny Mercedes-Benz Vans z MBUX był Sprinter 907/910, a teraz rozwiązanie to trafi do luksusowego minibusa z trójramiennej gwiazdy, czyli V-klasy.

Reklama

Warto przypomnieć, że dostępna w sprzedaży od 2014 roku klasa V przeszła w 2019 roku lekki facelifting, pojawiły się m.in. nowe lakiery czy wzory alufelg, ale też wprowadzono zamiast 2.1-litrowego turbodiesla OM 651 nowy wysokoprężny silnik o pojemności 1951 ccm.

Zobacz też: Mercedes-Benz V-klasa 2019 z silnikiem 2.0 o mocy do 239 KM

Wtedy producent ze Stuttgartu nie zdecydował się na nowy multimedialny system, więc aby np. wybrać nazwę miejscowości w nawigacji trzeba było posługiwać się specjalnym pokrętłem przy kokpicie.

Klienci będą mogli składać zamówienia na Mercedesa klasy V z MBUX od grudnia 2019 roku. Informacyjno-rozrywkowy system dostępny będzie już z dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 7- lub 10,25 cala.

Dzięki MBUX kierowca po wypowiedzeniu słów „Hej, Mercedes” może wybrać głosowo numer telefonu do klienta czy szefa albo poprosić „MBUX-a” o wyszukanie restauracji lub stacji paliw.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: