Reklama

Mercedes EQV – polski cennik elektrycznego minibusa

Mercedes EQV – polski cennik elektrycznego minibusa

V-klasa na prąd, czyli Mercedes EQV – polski cennik elektrycznego minibusa startuje od 339 480 zł brutto. W cenie standardem jest 4-letni pakiet serwisowy.

W środę 1 lipca Mercedes-Benz Polska opublikował cennik elektrycznego Mercedesa EQV.

Bezemisyjny minibus napędzany jest elektrycznym silnikiem o mocy 150 kW/204 KM i oferuje 362 Nm, które trafiać będą na przednią oś. EQV300, bo tak nazwana została ta wersja, występować będzie początkowo z nadwoziem long (długość auta 5140 mm).

Reklama

Zobacz też: Mercedes-Benz EQV w seryjnej produkcji. Do 8 miejsc i 405 km zasięgu

Według danych polskiego importera, elektryczna V-klasa ma mieć do 418 kilometrów zasięgu i będzie do zamówienia z 8-osobową kabiną.

Na wyposażeniu fabrycznym produkowany w zakładach w hiszpańskiej Vitorii EQV 300 ma np. 17-calowe obręcze ze stopów lekkich, podgrzewane i elektrycznie regulowane lusterka zewnętrzne, klimatyzację półautomatyczną z elektrycznym dogrzewaczem, czy kabel do ładowania, (Typ 2, 3x20A) o długości 4 metrów.

Standardowo Mercedes-Benz EQV potrafi rozpędzić się do 160 km/h, a w opcji można zamówić ogranicznik do 140 km/h.

Zobacz też: Test: Mercedes-Benz V300d 4MATIC – S-klasa w busie (wideo, zdjęcia)

Dzięki wbudowanemu systemowi multimedialnemu MBUX kierowca może liczyć nie tylko na dotykowy wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala, ale też nawigacji, która potrafi obliczyć dłuższą trasę z przerwani na podładowanie baterii w EQV.

Mercedes-Benz EQV  wyceniono na 333 480 zł (w tym 23% VAT) i obejmuje pakiet serwisowy na cztery lata pokrywający koszty czynności eksploatacyjnych wskazanych w książce serwisowej i zgodnie ze specyfikacjami producenta .

Do tego certyfikat akumulatora Mercedes-Benz objęty jest gwarancją do 160 000 kilometrów przebiegu lub ośmiu lat. A ponadto w cenę zakupu EQV 300 wliczone są zdalne usługi nawigacyjne Mercedes me na okres 36 miesięcy oraz funkcja Mercedes me Charge i roczny abonament w Ionity – sieci szybkich stacji ładowania.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: