Reklama
stats

Mercedes-Benz EQV w seryjnej produkcji. Do 8 miejsc i 405 km zasięgu

Mercedes-Benz EQV w seryjnej produkcji. Do 8 miejsc i 405 km zasięgu

W pełni elektryczny Mercedes-Benz EQV w seryjnej produkcji – do 8 miejsc i 405 km zasięgu to tylko część z potwierdzonych parametrów elektrycznej V-klasy.

Mercedes-Benz EQV w wersji koncepcyjnej został zaprezentowany oficjalnie podczas Geneva International Motor Show w marcu 2019 roku. Teraz niemiecka marka pochwaliła się szczegółowymi danymi technicznymi dotyczącymi produkcyjnej wersji EQV.

Zobacz też: Mercedes-Benz EQV – elektryczna V-klasa o zasięgu 400 kilometrów

Reklama

W Mercedesie EQV gniazdo ładowania znajduje się na przednim zderzak po lewej stronie.

Według oficjalnych zapowiedzi elektryczna V-klasa ma mieć zasięg dochodzący do 405 kilometrów, a dzięki wykorzystaniu stacji szybkiego ładowania o mocy 110 kW możliwe jest podładowanie ukrytych pod podłogą auta litowo-jonowych akumulatorów z poziomu 10% do 80% w niecałą godzinę.

W standardzie EQV ma być wyposażony w chłodzoną wodą ładowarkę pokładową (OBC) o mocy 11 kW, dzięki czemu nadaje się do ładowania prądem przemiennym w domu lub na publicznych stacjach ładowania.

Przy wykorzystaniu 11-kilowatowej ładowarki pełne uzupełnienie energii ma trwać mniej niż 10 godzin.

Zobacz też: Mercedes Vito i V-klasa – poduszki powietrzne mogą same wypalić

W zależności od potrzeb klientów, EQV może w dwóch tylnych rzędach pomieścić od 4 do 6 pasażerów. Na przednich fotelach wygodnie podróżować może kierowca i jeden pasażer.

Napędzający przednie koła elektryczny silnik osiąga 150 kW/204 KM oraz 362 Nm, co pozwala rozpędzić V-klasę na prąd do prędkości 160 km/h.

Mający 3,5 tony DMC minibus – podobniej jak spalinowe odmiany Mercedesa klasy V – może zabrać na pokład od 6 do 8 osób (łącznie z kierowcą).

W sprzedaży dostępne będą dwie wersje EQV – krótsza (rozstaw osi 3200 mm) oraz dłuższa (rozstaw osi 3420 mm). Obie odmiany tego minibusa mają mieć przestrzeń bagażową dochodzącą do 1030 litrów.

Produkcyjna wersja Mercedesa EQV będzie oficjalnie prezentowana od 12 do 22 września na targach Frankfurt Motor Show 2019.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: