Reklama

Mercedes-Benz EQV – elektryczna V-klasa o zasięgu 400 kilometrów

Mercedes-Benz EQV – elektryczna V-klasa o zasięgu 400 kilometrów

Koncepcyjny Mercedes-Benz EQV to elektryczna V-klasa o zasięgu 400 kilometrów, którą zaprezentowano na Geneva Motor Show 2019.

Podczas rozpoczynającego się dniami dla prasy Geneva International Motor Show 2019 swoją premierę miał Mercedes-Benz Concept EQV.

Wyposażony w litowo-jonowe baterie, które umieszczono pod podłogą, mają pojemności 100 kWh i pozwolą na przejechanie do 400 kilometrów na jednym ładowaniu.

Reklama

Co ważne, zespół akumulatorów został tak zamontowany, że nie ogranicza przestrzeni pasażerskiej względem zwykłej V-klasy z silnikiem Diesla.

Zobacz też: Test: Mercedes-Benz V250d – klasa sama w sobie (wideo, zdjęcia)

Według deklaracji producenta ładować baterie EQV można zarówno za pomocą Wallbox’a lub zwykłego gniazdka domowego.

Dzięki funkcji szybkiego ładowania wystarczy 15 minut, aby podładować akumulatory na tyle, aby przejechać 100 kilometrów.

Napędzający przednią oś elektryczny silnik ma 150 kW mocy, co w przeliczeniu daje 204 KM. Prędkość maksymalna Mercedesa EVQ ograniczona została do 160 km/h.

Podobnie, jak w przypadku spalinowych wersji V-klasy, EVQ może pomieścić od 6 do 8 pasażerów (licząc razem z kierowcą).

Zobacz też: Tourneo Custom z nowym silnikiem 2.0 EcoBlue – 185 KM i 415 Nm

Warto także wspomnieć, że elektryczna V-klasa otrzyma także system multimedialny MBUX (z ang. Mercedes-Benz User Experience), który można obsługiwać komendami głosowymi, a kolorowy ekran już reaguje na dotyk!

Mercedes-Benz Vans planuje zaprezentować produkcyjną wersję jeszcze w tym roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Mercedes potwierdza jednocześnie, że do 2022 roku całe portfolio modelowe będzie mieć elektryczne wersje, w tym także hybrydy typu plug-in.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: