Reklama
stats

Iveco Daily miało 300 kg ładowności – na wadze wyszło ponad 8 ton

Iveco Daily miało 300 kg ładowności – na wadze wyszło ponad 8 ton

Zatrzymane na krajowej „dziesiątce” przez inspektorów ITD Iveco Daily miało 300 kg ładowności – na wadze wyszło ponad 8 ton.

W środę 5 czerwca „Krokodyle” z WITD Bydgoszcz prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 10 w okolicach Nakła nad Notecią.

Zobacz też: Mercedes-Benz EQV – elektryczna V-klasa o zasięgu 400 kilometrów

Reklama

Wśród zatrzymanych do sprawdzenia pojazdów znalazło się Iveco Daily na bliźniakach z zabudową izotermiczną i agregatem chłodniczym i windą samozaładowczą.

Po sprawdzeniu dokumentów zarejestrowanego na 3,5 tony dostawczaka inspektorzy przystąpili do zważenia pojazdu.

Przewożący artykuły spożywcze Iveco Daily ważyło w rzeczywistości 8,4 tony! Co ciekawe (a w zasadzie nie śmieszne, ale żenujące w zasadzie), zatrzymane Iveco miało w dowodzie rejestracyjnym wpisaną ładowność w okolicach 300 kg, a to oznacza, że auto przewoziło towar o masie 17-krotnie większej niż powinien…

Kierowcę ukarano maksymalnym 500-złotowym mandatem karnym oraz nakazano rozładunek nadmiaru przewożonego towaru.

Zobacz też: Citroën Jumper 2019 z silnikami 2.2 BlueHDi i nowym wyposażeniem

Tak się zastanawiam, dlaczego „Krokodyle” nie zważyły tego Ivana na pusto? Być może z pustą izotermą ten bus też przekraczałby 3,5 tony DMC… Bo nawet taki 500-złotowy mandat, który często płaci szef a nie kierowca, to żaden – jak widać na załączonych obrazkach – odstraszacz dla tych, którzy rejestrują ciężarówki na kategorię prawa jazdy B. 🤔

Źródło zdjęć: WITD Bydgoszcz

Podziel się: