Reklama

Sprinter do serwisu – ryzyko przetarcia przewodów hamulcowych

Sprinter do serwisu – ryzyko przetarcia przewodów hamulcowych

Mercedes-Benz Polska ogłosił akcję przywoławczą dla Sprintera. Powodem jest ryzyko przetarcia przewodów hamulcowych.

Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w modelu Sprinter 907 odległość pomiędzy przewodami hamulcowymi a wiązką przewodów elektrycznych może być niewystarczająca.

W konsekwencji, jeżeli odstęp pomiędzy przewodami hamulcowymi a wiązką przewodów elektrycznych będzie zbyt mały, może dojść do przetarcia przetarcia izolacji przewodu elektrycznego.

Reklama

Przedstawiciele niemieckiej marki nie wykluczają, że dojdzie wtedy do zwarcia i stopienia się przewodu hamulcowego, a tym samym wycieku płynu hamulcowego.

W rezultacie w zestawie wskaźników zaświeci się powinna wówczas lampka ostrzegawcza poziomu płynu hamulcowego.

Zobacz też: Sprinter z OM651 nie spełnia norm spalin – zasądzono odszkodowanie

Jednak z biegiem czasu i w przypadku zignorowania lampki ostrzegawczej poziomu płynu hamulcowego do momentu, gdy zabraknie płynu hamulcowego, droga hamowania pojazdu może się wydłużyć, co może doprowadzić do zwiększonego ryzyka wypadku.

Mercedes-Benz Polska potwierdza, że w najgorszym przypadku istnieje ryzyko pożaru „907-ki”. Na naszym rynku akcją przywoławczą objęto 547 pojazdów.

Oczywiście właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do autoryzowanego punktu ASO w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności naprawczych.

Wszelkich informacji związanych z kampanią udziela Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa) pod numerem infolinii 00 800 9 777 7777 lub tel. (22) 354 40 01.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: