Reklama
stats

Mercedes Sprinter z milionem kilometrów – na liczniku 570 000 mniej

Mercedes Sprinter z milionem kilometrów – na liczniku 570 000 mniej

I to jest piękna historia pokazująca legendarną trwałość tych dostawczaków! Mercedes Sprinter z milionem kilometrów przebiegu – na liczniku 570 000 mniej.

Nowe uprawnienia policji dotyczące spisywania podczas kontroli drogowej przynoszą bardzo ciekawe historie. Nierzadko bohaterami późniejszych komunikatów od mundurowych są dostawcze samochody z licznikami wskazującymi całkowicie co innego niż wpisał na ostatnim przeglądzie diagnosta.

Zobacz też: Za mało o 380 000 km – Fiat Ducato tak może pokazywać przebieg

Reklama

Ostatnio podobna sytuacja miała miejsce w środę 15 stycznia w Sandomierzu. Funkcjonariusze zatrzymali na ulicy Kwiatkowskiego Mercedesa Sprintera I generacji z 1997 roku.

W ramach przeprowadzanych czynności sandomierscy policjanci spisali stan licznika w Sprinterze. Po zweryfikowaniu informacji w systemie informatycznym okazało się, że podczas ostatniego badania technicznego diagnosta wpisał ponad 970 000 kilometrów „nalotu”.

Natomiast licznik główny przebiegu w dostawczym Mercedesie wskazywał nieco ponad 400 000 kilometrów. Kierujący 23-letnim Sprinterem stwierdził, że nie jest właścicielem tego busa i nie wie skąd taka różnica 570 000 kilometrów.

Po zabezpieczeniu pojazdu i wykonaniu czynności (m.in. zdjęcia zestawu zegarów) policjanci wydali samochód właścicielowi.

PS: Jeżeli ten Sprinter z 1997 roku ma realnego przebiegu te 970 000 kilometrów, to roczny „nalot” wynosi tylko 43 478 kilometrów, a więc wcale nie tak dużo! 🙂

Zgodnie z art. 306a. KK § 1. Kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie czynu, o którym mowa w § 1. § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu określonego w § 1 lub 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: Mercedes-Benz

Podziel się: