Reklama
stats

Sprinter z przebiegiem ponad 2 000 000 km – na liczniku ubyło milion

Sprinter z przebiegiem ponad 2 000 000 km – na liczniku ubyło milion

Krakowska policja potwierdza, że wczoraj zatrzymany został Mercedes Sprinter z przebiegiem ponad 2 000 000 km – na liczniku ubyło milion kilometrów!

Chyba jak na razie to ogólnopolski rekord w różnicy pomiędzy tym co widnieje w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a co pokazuje główny licznik pojazdu.

Zobacz też: Van ProCenter – salony dedykowane dostawczym Mercedesom

Reklama

W środę 15 stycznia na ulicy Wita Stwosza w Krakowie policjanci z wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na Mercedesa Sprintera, który miał niesprawne oświetlenie zewnętrzne.

W trakcie czynności mundurowi sprawdzili w systemie CEP, że podczas ostatniego przeglądu technicznego samochód miał 2 008 533 kilometrów przebiegu.

Jednak wskazania drogomierza pokazywał niecały milion kilometrów „nalotu” – dokładnie 993 892 kilometrów.

Kierowca siedzący za „kółkiem” Sprintera stwierdził, że to pojazd służbowy. Ponadto szef mężczyzny potwierdził, że w aucie wymieniany był licznik, co będą weryfikować policjanci.

Zobacz też: Mercedes Sprinter z milionem kilometrów – na liczniku 570 000 mniej

Warto tutaj podkreślić, że od 1 stycznia 2020 roku wymiana licznika powinna być odpowiednio udokumentowana.

Po pierwsze drogomierz można wymienić, ale tylko w pewnych, z góry określonych sytuacjach (z powodu jego uszkodzenia lub w przypadku konieczności wymiany elementu z nim związanego).

Potem właściciel pojazdu z wymienionym licznikiem powinien stawił się w ciągu 14 dni na stacji kontroli pojazdów w celu dokonania odczytu drogomierza. Diagnosta wprowadza dane do bazy CEP i wydaje odpowiednie zaświadczenie.

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: Mercedes

Podziel się: