Mercedes X250d 4MATIC dla GOPR – ratownicy otrzymali 8 pick-upów

Mercedes X250d 4MATIC dla GOPR – ratownicy otrzymali 8 pick-upów

W piątek 6 grudnia ratownicy GOPR otrzymali 8 pick-upów Mercedes X250d 4MATIC, które będą mogli użytkować przez najbliższy rok.

W ramach umowy Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe będzie przez rok użytkować osiem białych Mercedesów w wersji X250d 4MATIC z 4-cylindrowym silnikiem o mocy 190 KM i dołączanym napędem 4×4.

Zobacz też: Test: Mercedes-Benz X250d 4MATIC – 190 KM to mało (wideo, zdjęcia)

Reklama

Przekazane 6 grudnia w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pick-upy Mercedes-Benz to auta z pakietem  Progressive, który obejmuje m.in. 17-calowe felgi aluminiowe, skórzane elementy wykończenia wnętrza i system mocowania ładunku na trzech ścianach skrzyni, a także kompas w samościemniającym się lusterku wstecznym.

Kluczyki do ośmiu Klas X, w kolorze białym, oznakowanych emblematami GOPR, przekazał uroczyście René Achinger, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Vans Polska.

Współpraca GOPR z Mercedes-Benz Polska trwa już od 2011 roku.

– To już nasza ósma umowa z firmą Mercedes-Benz Polska. Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy kontynuować współpracę z taką marką. Mieliśmy przyjemność użytkować wcześniej Klasę GLK i GLC, które pracowały niezawodnie i bezawaryjnie. Teraz, dzięki nowej umowie, będziemy mieli do dyspozycji pojazd jeszcze bardziej uterenowiony – najnowszy pick-up z gwiazdą, czyli Klasę X. To pojazd zdecydowanie terenowy, ale o poziomie komfortu i bezpieczeństwa samochodu osobowego – stwierdził Jacek Dębicki, naczelnik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zobacz też: Mercedes X-klasa ze specjalistyczną zabudową dla Straży Pożarnej

– Jestem przekonany, że Klasa X, między innymi dzięki napędowi na cztery koła, będzie się doskonale spisywać w trudnych górskich warunkach zarówno latem, jak zimą, co zapewni nam bezawaryjną pracę. Jesteśmy bardzo wdzięczni Mercedes-Benz Vans, że nasza organizacja może korzystać z takiego sprzętu – jest to dla nas duża pomoc i wsparcie – dodał naczelnik GOPR-u.

Podziel się: