Reklama

Movano wbite w drzewo – właściciel auta był pijany

Movano wbite w drzewo – właściciel auta był pijany

W sobotę po północy dostawcze Movano wbiło się w drzewo. Obecny na miejscu właściciel auta był pijany. Czy to on prowadził busa?

Do całej sytuacji doszło w sobotę 9 września kilkanaście minut po północy w miejscowości Jasiowa Huta w powiecie kościerskim (woj. pomorskie). Wyjeżdżający z drogi gruntowej na asfaltową furgon uderzył w drzewo.

Na miejscu wypadku znajdował się 38-latek z Gdyni, który został lekko ranny. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie okazało się, że mężczyzna, który prawdopodobnie kierował Oplem Movano jest pijany – w organizmie miał 1,5 promila.

Reklama

Policjanci przesłuchali świadków, ale też zabezpieczyli ślady z kabiny busa, aby ustalić czy to 38-letni właściciel pojazdu prowadził w stanie nietrzeźwym Movano.

Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w tym trwa ustalanie czy to właśnie 38-latek prowadził pojazd, który uderzył w przydrożne drzewo.

Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa od 5000 do nawet 60 000 złotych oraz minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło zdjęć: OSP Grabowo Kościerskie

Podziel się: