Reklama

Na A40 polskie Ducato wepchnęło Forda pod naczepę

Na A40 polskie Ducato wepchnęło Forda pod naczepę

W poniedziałkowy poranek na niemieckiej A40 polski Fiat Ducato wepchnął osobowego Forda pod naczepę. Ranne zostały 2 osoby.

W poniedziałek 23 października 2023 około godziny 8:45 na autostradzie nr 40 w kierunku Duisburga doszło do groźnego wypadku, w którym łącznie brało udział 6 poajzdów.

Według niemieckich służb w pobliżu zjazdu Moers-Ost zarejestrowany na polskich numerach rejestracyjnych Fiat Ducato z nieznanych jeszcze przyczyn wjechał w osobowego Forda wpychając go pod naczepę 40-tonowego zestawu.

Reklama

Na czas akcji ratowniczej autostrada A40 w kierunku Duisburga musiała zostać całkowicie zamknięta. W wyniku tego wypadku kierowca osobówki został poważnie ranny – zakleszczonego w zmiażdżonej kabinie mężczyznę musieli uwalniać strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego.

Również kierowca „blaszki” musiał zostać uwolniony za pomocą specjalistycznych narzędzi. To tego 5 osób z pozostałych pojazdów biorących udział w tym zdarzeniu odniosło lekkie obrażenia, ale opuścili swoje auta o własnych siłach jeszcze przed przybyciem służb.

Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do pobliskich szpitali za pomocą aż 4 karetek oraz helikoptera ratunkowego z Duisburga.

Teraz lokalna policja ustala szczegółowy przebieg oraz przyczyny, które doprowadziły do tego wypadku pod Moers.

Źródło zdjęcia: Feuerwehr Moers

Podziel się: