Reklama

Na DK 43 Fiat Ducato zahaczył o tandem – ranny kierowca busa

Na DK 43 Fiat Ducato zahaczył o tandem – ranny kierowca busa

We wtorek 2 kwietnia na DK 43 Fiat Ducato zahaczył o tandem – ranny kierowca busa trafił do szpitala a pasażerowie z dostawczaka odnieśli drobne obrażenia.

Według policyjnych ustaleń po godzinie 7:00 rano na drodze krajowej nr 43 pomiędzy miejscowościami Opatów i Krzepice (powiat kłobucki, województwo śląskie) doszło do wypadku z udziałem Fiata Ducato oraz ciężarowego MAN-a ciągnącego przyczepę.

Jak wynika z policyjnego dochodzenia z nieznanych ciągle przyczyn czerwony dostawczak z podwójną kabina, którym podróżowało trzech mężczyzn, zjechał do krawędzi swojego pasa ruchu i uderzył w bok MAN-a.

Reklama

Zobacz też: Używany Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180 – międzynarodówka (zdjęcia)

Siła uderzenia musiała być ogromna, bo kabina Dukata została otwarta niczym puszka od konserwy. Do tego lewe przednie koło busa zostało wyrwane wraz z amortyzatorem

W wyniku zderzenia ciężko ranny został kierowca dostawczego Fiata to mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie) – trafił on do szpitala w Częstochowie. Za to siedzący obok niego dwaj pasażerowie odnieśli niegroźne obrażenia.

Nic nie stało się też kierowcy i pasażerowi z ciężarówki – obaj w momencie wypadku byli trzeźwi. Badanie trzeźwości kierowcy busa zostanie przeprowadzone na podstawie badań krwi poszkodowanego.

Źródło zdjęć: SP Wilkowiecko

Podziel się: