Reklama

Na DK 81 osobówka uderzyła w Iveco Daily przewożące butle z gazem

Na DK 81 osobówka uderzyła w Iveco Daily przewożące butle z gazem

Groźny wypadek na DK 81. Kierująca osobówką zignorowała znaki i uderzyła w Iveco Daily przewożące butle z metanem.

65-latka kierująca Citroenem C1 doprowadziła do zderzenia z jadącym w stronę Katowic dostawczakiem.

Do wypadku doszło w poniedziałek 24 października w rejonie stacji paliw w Drogomyślu (woj. śląskie) na drodze krajowej nr 81.

Jak ustalili policjanci z Cieszyna, około godziny 9:20 prowadząca Citroena C1 kobieta jadąc w stronę Wisły postanowiła skręcić w lewo, pomimo nakazu jazdy na wprost. W konsekwencji doszło do zderzenia z jadącym w kierunku Katowic Iveco Daily, którym transportowano butle z metanem.

Reklama

W wyniku wypadku ciężko ranna została 65-latka z Citroena a na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga udzieliła jej pierwszej pomocy a następnie przetransportowano ją do szpitala.

Teraz wszystkie okoliczności wypadku będą wyjaśniane teraz przez śledczych.

Nic za to nie stało się 34-latkowi jadącemu dostawczakiem – pracujący na miejscu wypadku policjanci potwierdzili, że mężczyzna był trzeźwy.

Na szczęście przewożone skrzyniowym Daily butle z gazem nie uległy uszkodzeniu i zostały zabezpieczone przez strażaków.

Ostatecznie pasy ruchu w kierunku Katowic były zablokowane przez 3 trzy godziny. Jednak na czas usuwania skutków wypadku policja wyznaczyła objazdy dla samochodów osobowych przez Pruchną, natomiast dla pojazdów dostawczych i ciężarowych przez drogę S52 w kierunku Cieszyna.

Źródło zdjęć: Policja  

Podziel się: