Na DK 92 nieoznakowany radiowóz ITD wyłapywał przeciążone busy

Na DK 92 nieoznakowany radiowóz ITD wyłapywał przeciążone busy

Pod Kutnem na DK 92 nieoznakowany radiowóz ITD wyłapywał przeciążone busy z DMC do 3,5 tony. Średni mandat dla kierowców dostawczaków wyniósł… 164 złote!

W piątek 4 października inspektorzy podlegli łódzkiemu oddziałowi WITD przeprowadzili – można by pokusić się o takie stwierdzenie – specjalną akcje typowania i ważenia przeładowanych pojazdów dostawczych z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 tony.

Najpierw nieoznakowanym radiowozem marki Toyota Auris „Krokodyle”  wyszukiwali busy wyglądające na przeładowane, a potem po wyciągnięciu i włączeniu koguta na dachu granatowego hatchbacka, doprowadzali wytypowane pojazdy do wag.

Reklama

Zobacz też: Iveco Daily 2019 – pierwsza jazda nowymi modelami (zdjęcia, wideo)

Na punkcie wagowym zlokalizowanym pod Kutnem, przy drodze krajowej nr 92 w miejscowości Kaszewy Tarnowskie (tuż obok obwodu drogowego), sprawdzono tego dnia 7 samochodów dostawczych z 3,5 tonowym DMC.

Każdy z nich był przeładowany, a łączna kwota dla kierujących busami wyniosła 1150 złotych.

Jakby nie liczyć wychodzi, że średni mandat dla zatrzymanych busiarzy tego dnia wyniósł 164 złote! Już widzę zlęknione twarze przewoźników i kierowców na wieść o takich karach 😉 Dlatego drodzy Czytelnicy uważajcie, bo WITD Łódź zapowiada kolejne takie akcje…

W ramach ciekawostki dodać można, że w ręce „Krokodyli” tego samego dnia wpadła przeładowana 12-tonowa „solówka”, która nie miała ważnych badań technicznych a w tachografie skończył się przegląd okresowy…

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: