Reklama
Iveco

Na DK 92 nieoznakowany radiowóz ITD wyłapywał przeciążone busy

Na DK 92 nieoznakowany radiowóz ITD wyłapywał przeciążone busy

Pod Kutnem na DK 92 nieoznakowany radiowóz ITD wyłapywał przeciążone busy z DMC do 3,5 tony. Średni mandat dla kierowców dostawczaków wyniósł… 164 złote!

W piątek 4 października inspektorzy podlegli łódzkiemu oddziałowi WITD przeprowadzili – można by pokusić się o takie stwierdzenie – specjalną akcje typowania i ważenia przeładowanych pojazdów dostawczych z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 tony.

Najpierw nieoznakowanym radiowozem marki Toyota Auris “Krokodyle”  wyszukiwali busy wyglądające na przeładowane, a potem po wyciągnięciu i włączeniu koguta na dachu granatowego hatchbacka, doprowadzali wytypowane pojazdy do wag.

Zobacz też: Iveco Daily 2019 – pierwsza jazda nowymi modelami (zdjęcia, wideo)

Na punkcie wagowym zlokalizowanym pod Kutnem, przy drodze krajowej nr 92 w miejscowości Kaszewy Tarnowskie (tuż obok obwodu drogowego), sprawdzono tego dnia 7 samochodów dostawczych z 3,5 tonowym DMC.

Każdy z nich był przeładowany, a łączna kwota dla kierujących busami wyniosła 1150 złotych.

Jakby nie liczyć wychodzi, że średni mandat dla zatrzymanych busiarzy tego dnia wyniósł 164 złote! Już widzę zlęknione twarze przewoźników i kierowców na wieść o takich karach 😉 Dlatego drodzy Czytelnicy uważajcie, bo WITD Łódź zapowiada kolejne takie akcje…

W ramach ciekawostki dodać można, że w ręce “Krokodyli” tego samego dnia wpadła przeładowana 12-tonowa “solówka”, która nie miała ważnych badań technicznych a w tachografie skończył się przegląd okresowy…

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Komentarze