Reklama

Niebezpieczny transport złomu – Volkswagen LT nie miał przeglądu

Niebezpieczny transport złomu – Volkswagen LT nie miał przeglądu

Inspektorzy ITD z Olsztyna przerwali niebezpieczny transport złomu. Do tego okazało się, że Volkswagen LT nie miał przeglądu technicznego.

Jak informują sami “Krokodyle” ten widok na długo pozostanie w ich pamięci. W piątek 26 listopada inspektorzy zajmujący się kontrolą elektronicznego systemu opłat za przejazdy odcinkami płatnymi zwrócili uwagę na jadącego drogą krajową nr 51 żółtego Volkswagena LT.

Zobacz też: Van Roku 2022 – wybór Czytelników dostawczakiem.pl

Reklama

Zatrzymany w Spręcewie pod Olsztynem skrzyniowy dostawczak miał zasłonięty przez ładunek cały pas tylny, więc inni kierowcy nie mogli dostrzec oświetlenia doki.

“Krokodyle” po zatrzymaniu “LT-ka” stwierdzili, że przewożone pozostałości pojazdów i innych metalowych elementów nie były odpowiednio zabezpieczone, a kierowca nie oznakował w żaden sposób wystającego poza tylny obrys ładunku.

Dopiero w trakcie kontroli zawiesił odblaskową kamizelkę na wystającą poza 2 metry pozostałości ramy od jakiegoś samochodu, lecz na nic się to zdało.

W trakcie kontroli dokumentów doki okazało się, że nie ma ona ważnego badania technicznego, więc inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny skrzyniowego Volkswagena.

Ostatecznie kierowca otrzymał mandat a do tego “Krokodyle” wydali zakaz dalszej jazdy pojazdem.

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: